شهریور 31, 1399 20:09 Asia/Tehran [Updated: آبان 01, 1399 15:28 Asia/Tehran]
  • رهبر انصارالله: 21 سپتامبر آغازی بر خروج از گذشته تاریک یمن بود

رهبر انصارالله یمن گفت، انقلاب 21 سپتامبر آغازی برای خروج از گذشته تاریک و گامی در جهت ساخت آینده‌ای بر اساس ارزش‌ها و اصول مردم یمن بود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «سید عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن روز دوشنبه در سخنانی به مناسبت انقلاب 21 سپتامبر این کشور افزود، بزرگترین هدف از انقلاب آزادی و استقلال یمن بود.

به گفته رهبر انصارالله، نظام سیاسی سابق درکی از ظرفیت‌ها و توانایی‌های مردم یمن نداشته و باور داشت که مردم این کشور نمی‌توانند در مقابل دخالت‌های آمریکا بایستند و از استقلال و آزادی خود دفاع کنند.

الحوثی همچنین با اشاره به مشکلات کنونی مردم یمن، گفت تنگناهای معیشتی نتیجه جنگ فراگیر و محاصره و ممانعت از ورود سوخت و بلوکه شدن درآمدهای نفتی است.

مردم یمن به دلیل بی ‌کفایتی دولت موقت «عبد ربه منصور هادی» در اداره امور کشور، ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴ اعتراض سراسری کردند و جنبش انصارالله پس از ورود به شهر صنعا، پایتخت این کشور، قدرت را در اختیار گرفت.

سیدعبدالملک الحوثی همچنین با اشاره به سازش کشورهای امارات و بحرین با رژیم اسرائیل، گفت، اگر عربستان سعودی گاو شیرده آمریکا بود، امارات نیز بز شیرده این کشور است.

رهبر انصارالله یمن با بیان اینکه، تمامی اقدامات عربستان، امارات و بحرین در راستای منافع آمریکا و اسرائیل است، تاکید کرد هرگونه تعامل و همکاری با رژیم صهیونیستی خروج از صف امت اسلامی و یک خطای استراتژیک و سیاسی است.

بیشتر بخوانید:

احیای نقش نیروهای زمینی ائتلاف سعودی در یمن

تاکید انصارالله یمن بر نقش مخرب رژیم سعودی و امارات در منطقه

 

کلیدواژه

کامنت