مهر 10, 1399 07:26 Asia/Tehran [Updated: مهر 10, 1399 07:44 Asia/Tehran]
  • تداوم تظاهرات ضد «بنیامین نتانیاهو» در قدس اشغالی

معترضان به پرونده‌های فساد و سیاست‌های «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر در قدس اشغالی تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، معترضان چهارشنبه شب با وجود اعمال محدودیت های کرونایی، ضمن تجمع در مقابل پارلمان رژیم صهیونیستی (کنست) در مخالفت با سیاست‌های رژیم بنیامین نتانیاهو شعار دادند.

بسیاری از معترضان اعلام کردند، اعمال محدودیت‌های جدید کرونایی در سرزمین های اشغالی مانعی برای حضور اعتراض آمیز آن‌ها علیه نتانیاهو نخواهد بود.

پارلمان رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه با تصویب طرحی ضمن ایجاد محدودیت برای برگزاری اعتراضات، خروج از منازل به فاصله بیش از یک کیلومتر جهت شرکت در اعتراض‌ها و شکل گیری تجمع‌ها را به حداکثر 20 نفر در فضای بیرونی محدود کرد که در نهایت موجب خاموشی تظاهرات هفتگی ضد نتانیاهو می‌شود.

درماه‌های اخیر معترضان با برگزاری تجمعات هفتگی در نزدیکی محل اقامت نخست وزیر رژیم صهیونیستی با اعتراض به عملکرد ضعیف کابینه بنیامین نتانیاهو در کنترل ویروس کرونا و پرونده‌های فساد مالیش خواستار استعفای وی شدند.

بنیامین نتانیاهو در طول سال های اخیر درگیر 4 پرونده فساد مالی بوده ‌است. نخستین پرونده موسوم به «پرونده 1000» به دریافت هدایا از تجار ثروتمند مربوط است.

پرونده دوم موسوم به «پرونده 2000» نیز مربوط به توافق نخست وزیر رژیم صهیونیستی با مالک روزنامه صهیونیستی «یدیوت آحارونوت» برای پوشش بهتر اخبار کابینه‌ اش در مقابل ایجاد محدودیت هایی بر روزنامه رقیب (اسرائیل هیوم) است.

در پرونده سوم موسوم به «پرونده 3000» هم نتانیاهو به زد و بند در جریان خرید زیردریایی‌های اتمی از آلمان متهم است. همچنین در پرونده چهارم موسوم به «پرونده 4000 » نتانیاهو متهم به پرداخت میلیون‌ها دلار تسهیلات مالی به «شاؤول الویچ» مالک شرکت «بزک» است.

 

117

بیشتر بخوانید:

تصاویر اعتراضات داخل سرزمین‌های اشغالی علیه نتانیاهو

قدس اشغالی؛ تظاهرات علیه نتانیاهو ادامه دارد

 شورش علیه نتانیاهو

 

کلیدواژه

کامنت