مهر 14, 1399 09:57 Asia/Tehran [Updated: آبان 29, 1399 06:57 Asia/Tehran]
  • بازگشت سفیر عمان به سوریه

ترکی محمود البوسعیدی که به عنوان سفیر فوق العاده عمان در سوریه منصوب شده است روز گذشته (یکشنبه) استوارنامه خود را به ولید المعلم وزیر امور خارجه سوریه تقدیم کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، عمان سفیر خود در دمشق را منصوب کرد و به این ترتیب اولین سفیر کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس از زمان آغاز بحران سوریه در سال 2011 به این کشور بازگشت.

سفیر عمان و وزیر امور خارجه سوریه در خصوص روابط دو جانبه و راه‌های توسعه همکاری‌ها در زمینه‌های مختلف بحث و تبادل نظر کردند.

دولت سعودی و متحدانش از سال 2011 که کلید جنگ داخلی در سوریه را با هدف سرنگونی دولت اسد زدند، در ادامه تلاش کردند با استفاده از گروه تروریستی داعش حکومت عراق و دولت منتخب این کشور را نیز ساقط کنند.

در ادامه اتحادیه عرب هم با اخراج سوریه در سال اول بحران این کشور به عنوان یکی از شش کشور بنیانگذار این اتحادیه و سپردن کرسی آن به گروه‌های تروریستی برای مدت کوتاهی، سابقه و چهره نفرت‌انگیزی از این اتحادیه ترسیم کرد.

این اقدام در حالی است که در همین سال‌ها،‌ اتحادیه عرب در برابر واگذاری اراضی اشغالی سوریه در ارتفاعات جولان از سوی ترامپ به رژیم صهیونیستی اقدام چندان موثری نکرده و به اقدام آمریکا در انتقال سفارت خانه‌اش به قدس به غیر از محکومیت واکنش عملی نشان نداده است. 113

بیشتر بخوانید:

گفت‌وگوی وزرای کار ایران و سوریه و تاکید بر توسعه همکاری‌های مشترک

تاکید تونسی‌ها بر احیای روابط با سوریه

تجمع مردم سوریه علیه اشغالگری آمریکا و ترکیه

کلیدواژه

کامنت