بهمن 26, 1399 23:58 Asia/Tehran [Updated: بهمن 27, 1399 10:06 Asia/Tehran]
  • فلسطین خواستار تسریع در رسیدگی به جنایت‌های رژیم صهیونیستی شد

وزارت امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین یکشنبه شب در بیانیه‌ای خواستار تسریع در به جریان انداختن تحقیقات در مورد جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت امورخارجه تشکیلات خودگردان از دادگاه بین‌المللی کیفری (دیوان لاهه) خواست که تحقیقات فوری در خصوص جنایت اسرائیل و شهرک‌نشینان این رژیم علیه ملت فلسطین و اراضی آنان صورت دهد.

این وزارتخانه فلسطینی همچنین خواستار مجازات عاملان این جنایت‌ها در حق مردم فلسطین شده است.

تشکیلات خودگردان فلسطین در این بیانیه همچنین تشدید تعدی ادامه دار رژیم صهیونیستی علیه مردم فلسطین و مقدسات آنان را که با هدف گسترش شهرک‌سازی و نیز از میان بردن حضور فلسطینی‌ها صورت می‌گیرد، محکوم کرده است.

وزارت امورخارجه تشکیلات خودگردان فلسطین از جامعه جهانی، سازمان‌های حقوقی بین‌المللی و بشردوستانه خواست که در برابراقدامات خلاف مقرارات بین المللی رژیم صهیونیستی بایستند و این رژیم به خاطر جنایت‌های که علیه مردم فلسطین انجام داده به صورت فوری مجازات شود.

قضات دادگاه کیفری بین‌المللی لاهه پنجم فوریه رأی به صلاحیت قضایی این دادگاه جهت رسیدگی به جرایم مرتکب شده در اراضی اشغالی فلسطین سال ۱۹۶۷ دادند.

مطابق رأی این دادگاه، اراضی اشغالی ۱۹۶۷ فلسطین شامل کرانه باختری از جمله قدس شرقی و نوار غزه می‌شود و هرگونه شهرک‌سازی یا فعالیت از سوی رژیم صهیونیستی در این اراضی غیرقانونی است.125

کلیدواژه