فروردین 28, 1400 07:22 Asia/Tehran [Updated: شهریور 25, 1400 14:52 Asia/Tehran]
  • وضعیت وخیم زندانیان سیاسی در بحرین

نماینده پیشین پارلمان بحرین گفت، بیش از سه هزار و 500 مخالف نظام آل خلیفه در زندان های این رژیم زیر سخت ترین شکنجه ها قراردارند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «جلال فیروز» بامداد شنبه در گفت و گویی تاکید کرد، ده سال از آغاز اعتراضات و انقلاب 14 فوریه در بحرین گذشته و شکنجه ها، یورش های شبانه و دستگیری مردم، نقض حقوق بشر و سلب تابعیت شهروندان اصیل بحرینی ادامه دارد.

فیروز با بیان اینکه در بحرین حتی با انتشار پیامی در توئیتر یک نفر بازداشت می شود و به زندان می رود، تصریح کرد خفقان تا جایی است که شیعیان بحرین که اکثریت جمعیت این کشور را تشکیل می دهند از انجام شعائر مذهبی خود محروم هستند.

نماینده سابق و عضو فراکسیون الوفاق در پارلمان بحرین گفت، انقلاب بحرین خاموش نشده و مانند آتشی زیر خاکستر است و حتی مردم به تظاهرات های شبانه ادامه می دهند و از پای ننشسته اند.

فیروز درباره عادی سازی روابط بحرین با رژیم صهیونیستی نیز بیان کرد، عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی برخلاف خواست ملت و با هدف راضی کردن غربی ها انجام شد و آشکارسازی روابط با رژیم صهیونیستی نوعی حق السکوت حکام مستبد به کشورهای غربی است.

نماینده سابق پارلمان بحرین تاکید کرد، با وجود سرکوب ها، مردم همچنان در میدان هستند و بهترین دلیل بر استمرار اعتراضات و روشن بودن شعله انقلاب این است که ملت در طول 10 سال برغم همه توطئه ها و سرکوب ها و لشکرکشی ها، تسلیم نشده و از خواسته های عادلانه خود عقب نشینی نکرده است.

بحرین به سبب وضعیت وخیم زندان ها با فشارهایی از جانب سازمان های دفاع از حقوق بشر روبروست.

بحرین از 14 فوریه 2011 صحنه اعتراض مردمی ضد رژیم آل خلیفه است. مردم بحرین خواهان آزادی، اصلاحات سیاسی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

117

بیشتر بخوانید:

تظاهرات مردم بحرین در حمایت از زندانیان سیاسی

 تظاهرات بحرینی‌ها برای آزادی زندانیان سیاسی

 

کلیدواژه