خرداد 21, 1400 21:58 Asia/Tehran [Updated: خرداد 21, 1400 22:27 Asia/Tehran]
  • شهادت نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی به دست ارتش رژیم صهیونیستی

هلال احمر فلسطین عصر جمعه اعلام کرد که به دنبال شلیک ارتش رژیم صهیونیستی یک نوجوان ۱۵ ساله فلسطینی به شهادت رسیده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این جوان که «محمد سعید حمایل» نام داشته است، در منطقه «جبل صبیح» در کرانه باختری شهید شده است.

علاوه بر شهادت حمایل، هشت تن دیگر نیز به دنبال سرکوب تظاهرات فلسطینیان در مخالفت با فعالیت‌های شهرکسازی در شهرک "بیتا" در جنوب نابلس زخمی شدند.

منابع فلسطینی نیز گزارش گزارش دادند که ارتش رژیم صهیونیستی به شلیک گلوله و گاز اشک آور به سوی تظاهرات کنندگان مخالف با اقدام رژیم صهیونیستی در ساخت شهرک جدید در منطقه جبل صبیح دست زده‌اند.

منابع خبری بامداد پنجشنبه نیز گزارش دادند، در درگیری میان نیروهای امنیتی تشکیلات خودگردان فلسطین و ماموران ویژه صهیونیستی در شهر جنین واقع در شمال کرانه باختری ۲ فلسطینی شهید شدند.

منابع خبری چهارشنبه شب نیز گزارش دادند، نظامیان صهیونیست به شرق شهر نابلس واقع در شمال کرانه باختری یورش بردند و شماری را زخمی کردند.

پیش‌تر وزرات خارجه فلسطین در بیانیه‌ای با اشاره به تداوم تعرض رژیم صهیونیستی به مسجدالاقصی، اهالی قدس اشغالی و کرانه باختری، اعلام کرده بود: بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با ملتهب کردن اوضاع برای ماندن در قدرت تلاش می‌کند.

اراضی اشغالی فلسطینی طی هفته‌های اخیر شاهد درگیری میان جوانان فلسطینی و نیروهای صهیونیستی و شهرک نشینان بوده است. در شهرهای عرب نشین فلسطین اشغالی نیز ناآرامی‌ها و درگیری‌های بسیاری رخ داده است.125

کلیدواژه