شهریور 11, 1400 19:21 Asia/Tehran [Updated: شهریور 11, 1400 19:31 Asia/Tehran]
  • عبدالملک الحوثی: در ائتلاف عربستان سعودی با اسرائیل و آمریکا هیچ شکی وجود ندارد

رهبر جنبش انصارالله یمن گفت عربستان سعودی با رژیم صهیونیستی و آمریکا در یک ائتلاف قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله امروز پنجشنبه تأکید کرد در ائتلاف رژیم سعودی با آمریکا و اسرائیل، هیچ شکی وجود ندارد.

وی با بیان اینکه «تجاوز به یمن و توطئه علیه کشورهای منطقه به سود آمریکا و اسرائیل است»، خاطرنشان کرد، جنایات مرتکب شده علیه ملت یمن به اندازه‌ای است که آمریکا نمی‌تواند بر آن سرپوش بگذارد.

الحوثی با تأکید بر اینکه موضع ملت یمن علیه ظلم آمریکا و رژیم صهیونیستی، یک موضع به حق است، تصریح کرد، کسانی که به ائتلاف آمریکا و این رژیم پیوستند، در اشتباه هستند.

رهبر انصارالله تأکید کرد، در حالی که آمریکا و رژیم صهیونیستی به همه امت اسلام از یمن تا فلسطین ظلم می‌کنند، نمی‌توان در برابر زورگویی آنها سکوت کرد.

وی با اشاره به اینکه قرآن تأکید دارد که نباید در برابر دشمنی و محاصره سکوت کرد، گفت: «اگر در جنگ کوتاهی می‌کردیم، پایگاههای آمریکا، انگلیس و اسرائیل در صنعاء و سایر استانهای یمن وجود داشت».

الحوثی در پایان تصریح کرد: «همه کشور خود را آزاد خواهیم کرد و تمام مناطقی را که ائتلاف متجاوز اشغال کرده است، باز پس خواهیم گرفت».

ائتلاف سعودی از 26 مارس 2015 جنگ علیه یمن را با چراغ سبز آمریکا آغاز کرد که همچنان نیز ادامه دارد.

مطابق آمارهای اعلام شده، تاکنون در اثر این جنگ بیش از 17 هزار یمنی کشته، دهها هزار نفر زخمی و حدود 4 میلیون نفر نیز آواره شده‌اند. // 114

بیشتر بخوانید:

راهپیمایی‌ گسترده یمنی‌ها در سالروز شهادت حضرت «زید بن علی» (ع)

بمباران شدید استان مارب یمن توسط جنگنده های ائتلاف سعودی

 حملات جنگنده‌های ائتلاف متجاوز سعودی به استان های "مارب"،"صعده"، "البیضا" و "حجه" یمن

سرقت نفت و مشتقات نفتی یمن از سوی ائتلاف سعودی- آمریکایی

صندوق کودکان سازمان ملل: ساعتی شش کودک یمنی جانشان را از دست می‌دهند

کلیدواژه