مهر 03, 1400 00:12 Asia/Tehran [Updated: مهر 03, 1400 00:30 Asia/Tehran]
  • دستور الکاظمی: امور زائران ایرانی در مرز مهران طبق قانون تسهیل شود

نخست وزیر عراق دستور داد که امور زائران ایرانی در مرز «زرباطیه» (مهران) طبق قانون با تسهیل انجام شود.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق منحصرا درباره حضور زائران ایرانی در مرز «زرباطیه» (مهران) بخشنامه‌ای صادر کرد.

در این بخشنامه آمده است که این گذرگاه در گذشته، گذرگاه مهمی برای انتقال زائران ایرانی بوده و با توجه به حضور تعداد زیادی از زائران ایرانی در این مرز، با تسهیل امور زائران طبق قانون موافقت شد.

نخست وزیر عراق  ۱۴ شهریور ماه در نشست کمیته عالی بهداشت و سلامت ملی عراق با ورود ۳۰ هزار زائر ایرانی و ۱۰ هزار نفر از زائران کشورهای عربی و سایر کشورها برای شرکت در مراسم اربعین موافقت کرد.

همچنین مقرر شد که زائران باید صرفا از طریق فرودگاه‌های بین‌المللی عراق وارد شوند و واکسن کرونا را زده و دارای تست (PCR) منفی باشند که ۷۲ ساعت پیش از ورود به عراق، گرفته شده باشد.

الکاظمی پس از سفر به تهران با دو برابر شدن تعداد زائران ایرانی که می‌توانند در مراسم زیارت اربعین مشارکت کنند، موافقت کرد اما همچنان این زائران صرفا می‌بایست از طریق مرز هوایی وارد عراق شده و علاوه بر آنکه واکسن زده باشند می‌بایست تست PCR‌ تا 72 ساعت پیش از ورود به عراق منفی باشد.

همزمان با نزدیک شدن زیارت اربعین حسینی (ع)، عاشقان ابا عبدالله الحسین(ع) از سراسر جهان و عراق، با وجود محدودیت‌های کرونایی، همچون سالهای گذشته در حال پیاده روی به سوی حرم مطهر آن حضرت در کربلای معلی هستند. // 114

کلیدواژه