مهر 27, 1400 18:28 Asia/Tehran [Updated: مهر 27, 1400 18:34 Asia/Tehran]
  • سید حسن نصرالله : آمریکا و صهیونیستها پشت اختلافها میان امت اسلامی هستند

سید حسن نصرالله در پیامی تصویری به سي و پنجمين كنفرانس وحدت اسلامي گفت در یک دهه اخیر اختلافها میان امت اسلامی به بالاترین حد خود رسید که پشت پرده آن آمریکا و صهیونیست ها قرار داشتند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سید حسن نصرالله امروز سه شنبه اظهار کرد در یک دهه اخیر در جهان اسلام و به طور خاص جهان عرب فتنه های بسیار عظیمی و سنگینی رخ داد. در این دوران اختلافات میان امت اسلامی به بالاترین حد خود رسید که پشت پرده آن آمریکا و صهیونیست ها قرار داشتند. تلاش هایی که در جهت وحدت و نزدیکی امت های اسلامی انجام گرفته بود در عبور از این مرحله و آتش تفرقه نقش موثری داشت و ظرفیتی را برای همکاری میان شیعه و سنی در این دوران سخت ایجاد کرد.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد الحمدلله امروز از این مرحله عبور کرده ایم، اما توطئه ها و تهدیدهای استکباری برای از بین بردن وحدت همچنان پابرجاست ولازم است ما از تلاش باز نایستیم و پیوسته در مسیر وحدت امت اسلامی حرکت کنیم. تجربه گذشته را باید نصب العین خود قرار دهیم و نقاط قوت و ضعف خود را بشناسیم و آن استفاده کنیم و در این کنفرانس ها باید این موضوعات مورد بررسی جدی قرار گیرد و با کمک همه نخبگان و علما باید تلاش کنیم که برنامه های جدیدی برای رسیدن به این هدف طراحی کنیم. 

وی خاطرنشان کرد امروز امت اسلامی باید از هر گونه نزاع های داخلی اجتناب کند تا بتواند اتحاد خود را حفظ کند. باید مطئن باشیم که اگر چنین برنامه ای را دنبال کنیم خداوند حتما حامی ما خواهد بود. // 114

کلیدواژه