مهر 29, 1400 23:15 Asia/Tehran [Updated: مهر 29, 1400 23:16 Asia/Tehran]
  • صنعاء: بمباران انبارهای دارو، نشانه اصرار به کشتار مردم یمن است

وزارت بهداشت یمن با اشاره به اینکه بمباران انبارهای دارو در راستای اصرار ائتلاف سعودی بر کشتار مردم یمن است، اعلام کرد: این ائتلاف متجاوز از طریق اخلال در بخش بهداشتی و جلوگیری از ورود دارو و تجهیزات پزشکی در پی انجام مأموریت خود است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، وزارت بهداشت دولت نجات ملی یمن روز پنجشنبه جنایت ائتلاف متجاوز سعودی در بمباران انبارهای دارو و تجهیزات پزشکی را محکوم کرد.

این نهاد یمنی با انتشار بیانیه‌ای افزود، این جنایت نیز به سایر جنایتهای ائتلاف سعودی اضافه می‌شود؛ جنایاتی که در برابر دیدگان تمام مردم دنیا صورت می‌گیرد.

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد: این بمباران، تأثیر منفی بر بخش درمان دارد؛ زیرا باعث توقف ارائه خدمات پزشکی و بهداشتی در بخشهای مهم بیمارستانها و مراکز بهداشتی شده است.

وزارت بهداشت یمن تأکید کرد، این حملات و بمباران مناطق مسکونی و مراکز مهم، نشانگر اهمیت ندادن ائتلاف به سلامت غیر نظامیان است و در این زمینه، سازمان ملل مسئول تمام جنایات ائتلاف در یمن است.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی - آمریکایی امروز (پنجشنبه) در 6 حمله، انبار دارو در منطقه «سعوان» در پایتخت یمن «صنعاء» را هدف گرفتند.

جنگنده‌های ائتلاف سعودی سه حمله به منطقه «قحزه» در صعده و حمله‌ای نیز به منطقه «آل عمار» در «الصفراء» داشته‌اند.

عربستان‌‌ با حمایت آمریکا، امارات و چند کشور دیگر از مارس 2015 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی، دریایی و هوایی این کشور کرده است.

جنگ‌افروزی عربستان و متحدانش در یمن تاکنون به کشته شدن بیش از شانزده هزار یمنی، زخمی شدن ده‌ها هزار نفر و آوارگی میلیون‌ها یمنی منجر شده است.125

کلیدواژه