تیر 01, 1401 07:57 Asia/Tehran [Updated: تیر 12, 1401 14:37 Asia/Tehran]

غزه- ایران‌پرس: یکی از رهبران جنبش جهاد اسلامی فلسطین، سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه و فلسطین‌اشغالی را سفری شوم و توطئه‌آمیز خواند.

 «محمد شلَّح» در گفت وگو با خبرنگار ایران‌پرس در غزه درباره پیامدهای سفر رئیس جمهوری آمریکا به اسرائیل و منطقه غرب آسیا تصریح کرد، مردم فلسطین از سفر جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا به منطقه عربی و سرزمین‌های اشغالی فلسطین استقبال نمی‌کنند.
این رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین خاطرنشان کرد، دولت آمریکا، اصلی‌ترین حامی رژیم صهیونیستی بوده و ماهیت دو رژیم یکسان است. 
«محمد شلَّح» با بیان اینکه جنایت‌های رژیم صهیونیستی با حمایت آمریکا انجام می‌شود تاکید کرد، سفر جو بایدن به منطقه و فلسطین اشغالی درچارچوب توطئه ضد محور مقاومت برنامه‌ریزی شده است. 
این رهبر جنبش جهاد اسلامی فلسطین با بیان اینکه سفر رئیس جمهوری آمریکا به منطقه، سفری شوم است اظهار کرد، بایدن توطئه‌هایی را ضد فلسطینیان، آرمان فلسطین و امت اسلامی به‌ویژه علیه کشورهای عربی تدارک خواهد دید. 
«محمد شلَّح» همچنین تصریح کرد، سفر رئیس جمهوری آمریکا به فلسطین‌اشغالی با توجه به فروپاشی کابینه رژیم صهیونیستی و برگزاری انتخابات زودهنگام در اکتبر آینده، ناکام خواهد ماند.  
«جو بایدن»، رئیس جمهوری آمریکا قرار است 23 ژوئن 2022 سفری 40 ساعته به فلسطین‌اشغالی انجام دهد. این سفر درحالی انجام می‌شود که از یک‌سو کابینه صهیونیستی با بحران سیاسی روبه‌رو است و از سوی دیگر، جنایت صهیونیست‌ها ضد ملت فلسطین تشدید شده است.

112

بیشتر بخوانید:

سفر «جو بایدن» به عربستان؛ نمای واقعی از حقوق بشر آمریکایی

بایدن ۲۴ تیرماه به عربستان سفر می‌کند

کلیدواژه