مرداد 14, 1401 23:15 Asia/Tehran [Updated: مرداد 14, 1401 23:16 Asia/Tehran]
  • جنوب تل‌آویو زیر آتش موشک‌های مقاومت فلسطین

گروه‌های مقاومت فلسطین در پاسخ به حملات رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه، شهرک‌های اطراف غزه و جنوب تل‌آویو را هدف حمله موشکی قرار دادند.

جنگنده های رژیم صهیونیستی عصرجمعه اهدافی را در داخل باریکه غزه هدف حمله قرار دادند.

وزارت بهداشت فلسطین در نوار غزه شمار شهدای تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه تا این لحظه را ۸ شهید و ۵۰ مجروح اعلام کرده است.

اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی اعلام کرد که «از تجاوز دشمن به سادگی نخواهیم گذشت و پاسخ مقاومت در راه است».

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، درپی پاسخ موشکی نیروهای مقاومت فلسطین به حملات رژیم موقت صهیونیستی، آژیرهای خطر در شهرک‌های صهیونیستی واقع در اطراف نوار غزه به ویژه در یبنا و ساحل جنوب تل‌آویو به صدا درآمد.

«سرایا القدس» شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی اعلام کرد که تل‌آویو و شهرهای مرکزی فلسطین اشغالی و اطراف غزه را با بیش از ۱۰۰ موشک هدف قرار داده اند.

رژیم صهیونیستی با پیش‌بینی حملات راکتی احتمالی نیروهای مقاومت علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین در نوار غزه و کرانه باختری، درهای پناهگاه‌های شهرک‌های «عسقلان»، «دیمونه»، «بئر السبع» و «یفنه» را به روی شهرک نشینان گشوده‌ است.

شهرداری شهرهای تل آویو و یافا در فلسطین اشغالی هم از بازگشایی پناهگاه‌ها به روی شهرک‌نشنیان خبر داده و اعلام کردند که در صورت نیاز و هرگونه حمله احتمالی، پناهگاه‌های منطقه «گوش‌دان» هم باز خواهند شد.

همچنین ارتش رژیم اسرائیل سامانه‌های موسوم به گنبد آهنین را در قدس اشغالی و تل آویو مستقر کرده و در عین حال، از شهرک نشینان اطراف نوار غزه خواسته تا در پناهگاه‌ها بمانند.

این در حالی است که در نبردهای قبلی مقاومت فلسطین در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی مانند نبرد شمشیر قدس، ناکارآمدی سامانه‌های ضد موشکی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در مواجهه با شدت آتش و شلیک پی در پی موشک و راکت‌های مقاومت فلسطین بیش از پیش نمایان شده بود.125

کلیدواژه