مرداد 15, 1401 01:12 Asia/Tehran [Updated: مرداد 15, 1401 06:05 Asia/Tehran]
  • فرار صهیونیستها به پناهگاه‌ها از ترس پاسخ مقاومت

شمار زیادی از شهرک نشینانِ صهیونیست ساکنِ اراضی اشغالی اطراف نوار غزه از ترس شلیک موشک‌های مقاومت در حال فرار به سمت پناهگاه‌ها در شهرک‌های «عسقلان»، «دیمونه»، «بئر السبع» و «یفنه» هستند.

رژیم صهیونیستی روز جمعه چند منطقه نوار غزه را هدف حملات هوایی خود قرار داد که در جریان آن تاکنون دست‌کم ۹ فلسطینی از جمله یک کودک پنج ساله شهید و ۵۵ نفر دیگر زخمی شده اند.

گروه‌های مقاومت فلسطین هم شامگاه جمعه در پاسخ به حملات رژیم موقت صهیونیستی به نوار غزه، شهرک‌های اطراف غزه و جنوب تل‌آویو را هدف حمله موشکی قرار دادند.

گفته می شود، پایگاه اینترنتی فرماندهی جبهه داخلی ارتش این رژیم هدف حمله سایبری قرار گرفته و از دسترس خارج شده است.

اتاق مشترک گروه‌های مقاومت فلسطینی پیشتر اعلام کرد که «از تجاوز دشمن به سادگی نخواهیم گذشت و پاسخ مقاومت در راه است».

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رژیم صهیونیستی با پیش‌بینی حملات راکتی احتمالی نیروهای مقاومت علیه شهرک‌های صهیونیست‌نشین در نوار غزه و کرانه باختری، درهای پناهگاه‌های شهرک‌های «عسقلان»، «دیمونه»، «بئر السبع» و «یفنه» را به روی شهرک نشینان گشوده‌ است.

شهرداری شهرهای تل آویو و یافا در فلسطین اشغالی هم از بازگشایی پناهگاه‌ها به روی شهرک‌نشنیان خبر داده و اعلام کردند که در صورت نیاز و هرگونه حمله احتمالی، پناهگاه‌های منطقه «گوش‌دان» هم باز خواهند شد.

همچنین ارتش رژیم اسرائیل سامانه‌های موسوم به گنبد آهنین را در قدس اشغالی و تل آویو مستقر کرده و در عین حال، از شهرک نشینان اطراف نوار غزه خواسته تا در پناهگاه‌ها بمانند.

این در حالی است که در نبردهای قبلی مقاومت فلسطین در برابر تجاوزات رژیم صهیونیستی مانند نبرد شمشیر قدس، ناکارآمدی سامانه‌های ضد موشکی گنبد آهنین رژیم صهیونیستی در مواجهه با شدت آتش و شلیک پی در پی موشک و راکت‌های مقاومت فلسطین بیش از پیش نمایان شده بود.

"آموس یدلین" تحلیلگر نظامی اسرائیلی در گفت‌وگو با شبکه ۱۲ تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد که امشب شبی پرالتهاب در شمال و جنوب خواهد شد و ممکن است از سمت لبنان هم به طرف اراضی اشغالی حمله راکتی صورت گیرد.

از سوی دیگر، رسانه‌های عبری زبان گزارش دادند که رژیم صهیونیستی به سبب وخامت اوضاع امنیتی، مسیر پرواز هواپیماها از فرودگاه بن‌گوریون را تغییر داده است.125

کلیدواژه