شهریور 28, 1401 09:22 Asia/Tehran [Updated: شهریور 28, 1401 09:33 Asia/Tehran]

تعدادی از غواصان لبنانی 18 ساعت در کف آب‌های ساحلی ماندند و مراسم عبادی برگزار کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به مناسبت اربعین شهادت امام حسین (ع) یک تیم غواصی وابسته به حزب‌الله لبنان در منطقه ساحلی «الجیه» در جنوب استان بیروت، 18 ساعت زیر آب ماندند و اقدام به برگزاری مراسم قرآن خوانی و زیارت عاشورا کردند.

«ایمان بشیر» خبرنگار روزنامه الاخبار لبنان در صفحه توئیتر خود بیانیه این تیم غواصی به نام «دلفین تیم» را منتشر کرده است.

در این بیانیه آمده است که به مناسبت اربعین سید الشهداء امام حسین (ع) روز گذشته (شنبه) تعدادی از غواصان این تیم در یک برنامه عبادی در زیر آب به مدت 18 ساعت متوالی ماندند که این اقدام برای اولین بار در لبنان و جهان عرب صورت می‌گرفت.

آن‌ها در این مدت ضمن اقامه نمازهای پنج‌گانه، به قرائت قرآن و زیارت عاشورا و برافراشتن پرچم امام حسین (ع) پرداختند.

در بیانیه این گروه آمده است که آن‌ها این اقدام خود را به امام زمان (عج) و مقام معظم رهبری و سید حسن نصرالله و خانواده شهدا و مجروحین مقاومت اسلامی تقدیم کرده‌اند. این مراسم از ساعت چهار صبح تا نماز مغرب و عشاء طول کشیده است.

از سوی دیگر این برنامه در شرایطی برگزار شد که «سیدحسن نصرالله» دبیر کل حزب الله لبنان، در سخنرانی روز شنبه خود به شدت رژیم صهیونیستی را تهدید کرد که در صورت برداشت گاز از میدان «کاریش» در آب‌های مدیترانه، حزب‌الله دست روی دست نخواهد گذاشت. از این رو برنامه غواص‌های حزب‌الله در زیر آب می‌تواند پیامی برای رژیم صهیونیستی داشته باشد.

در این راستا حساب معتبر توئیتری «اینتل اسکای» نیز نوشت که این اقدام غواص‌ها پیامی برای رژیم صهیونیستی است.

117

کلیدواژه