اسفند 27, 1395 12:37 Asia/Tehran [Updated: مهر 15, 1398 18:50 Asia/Tehran]
  • ارتش سوریه یک فروند جنگنده صهیونیستی را سرنگون کرد

فرماندهی کل ارتش ونیروهای مسلح سوریه امروز جمعه در بیانیه ای اعلام کرد: پدافند هوایی این کشور یک فروند جنگنده رژیم صهیونیستی را سرنگون کرد.

به گزارش پارس تودی، در بیانیه فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه که توسط خبرگزاری سانا منتشر شد، آمده است: چهار فروند جنگنده دشمن صهیونیستی در ساعت 2 وچهل دقیقه بامداد امروز (جمعه) با نقض حریم هوایی سوریه از طریق خاک لبنان در منطقه البریج یکی از مراکز نظامی را در مسیر تدمر در ریف شرقی حمص هدف قرار دادند که پس از مواجه شدن با پدافند هوایی ارتش سوریه یکی از آنها در منطقه اشغالی سرنگون شد و بقیه جنگنده های متجاوز مجبور به فرار شدند.

این بیانیه افزود: این تجاوز آشکار از سوی دشمن صهیونیستی در حمایت از تروریست های داعش صورت می گیرد و تلاشی مذبوحانه برای بالا بردن روحیه تضعیف شده آنها و کمرنگ کردن پیروزی های ارتش سوریه در مقابله با گروه های تروریستی است.

فرماندهی کل ارتش ونیروهای مسلح سوریه در این بیانیه بر عزم واراده خود برای مقابله با هر گونه تجاوز متجاوزان صهیونیست به خاک این کشور تاکید کرد وگفت که در صورت تکرار این اقدامات با تمامی وسایل ممکن به آن پاسخ مستقیم خواهد داد.

این در حالی است که ارتش اسرائیل این موضوع را رد کرد.

ارتش اسرائیل همچنین ادعا کرد: سلامت شهروندان اسرائیلی یا جنگنده های نیروی هوایی این رژیم هیچ گاه در معرض خطر قرار نگرفته است.

فرماندهی ارتش سوریه اعلام کرد جنگنده های  رژیم صهیونیستی در این عملیات که با هدف حمایت از گروه های تروریستی داعش به مورد اجرا درآمد، با شکست مواجه شدند.

113/111

بیشتربخوانید: 

حمله هوایی ارتش رژیم صهیونیستی به مواضع ارتش سوریه

هشدار سوریه به رژیم صهیونیستی / تحلیل

خرسندی معارضان سوری از حمله هوایی رژیم صهیونیستی به خاک سوریه

کلیدواژه

کامنت