تیر 04, 1399 11:08 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • آیا کرونا بر شیردهی مادران تاثیر منفی دارد؟

سازمان جهانی بهداشت از زنانی که به بیماری کرونا مبتلا شده یا مشکوک به بیماری هستند درخواست کرد تا تغذیه نوزاد با شیر مادر را متوقف نکنند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، بنابر اعلام کارشناسان سازمان جهانی بهداشت فوائد تغذیه با شیر مادر بر خطر انتقال کروناویروس از طریق مادر آلوده ارجحیت دارد.

«تدروس آدهانوم» مدیر کل سازمان جهانی بهداشت گفته است که به نظر نمی‌رسد که مادران شیرده عامل انتقال ویروس کرونای جدید به نوزادان باشند و شواهد کنونی که حاصل تحقیقات دقیق این سازمان درباره احتمال انتقال کووید۱۹ از مادر شیرده به نوزاد شیرخوار است، نشان می‌دهد که منافع شیر مادر بسیار بیشتر از هرگونه خطر احتمالی انتقال بیماری است.

وی افزود: ما می‌دانیم که کودکان درباره کووید۱۹ به مراتب در خطر کمتری هستند، در عین حال در خطر ابتلا به بیماری‌های بسیاری هستند که تغذیه از شیر مادر از آن‌ها جلوگیری می‌کند و توصیه سازمان جهانی بهداشت براساس شواهد موجود این است که منافع شیر مادر بسیار بیشتر از خطر ابتلای نوزاد به کرونا است.

بر اساس آخرین آمار تاکنون بیش از 9 میلیون و 352 هزار نفر در جهان به ویروس کووید 19 مبتلا شده‌اند که از این تعداد حدود  5 میلیون و 41 هزار نفر بهبود یافته و از بیمارستان ها ترخیص شده اند. 

طبق اعلام وزارت بهداشت تا ظهر سه شنبه مجموع بیماران کووید 19 در ایران به 209 هزار و 970 نفر و مجموع جان باختگان این بیماری نیز به 9 هزار و 863 نفر در ایران رسید.

بیشتر بخوانید:

آمار جهانی قربانیان کرونا از ۴۷۹ هزار نفر گذشت

پیشگامی ایران در استفاده از کورتون‌ها برای درمان کرونا در جهان

پادتن کرونا چقدر به بهبودیافتگان کمک می‌کند

 

کلیدواژه

کامنت