تیر 18, 1399 10:31 Asia/Tehran [Updated: شهریور 07, 1399 23:24 Asia/Tehran]
  • هشدار سازمان جهانی بهداشت: ویروس کرونا خیلی فراتر از دو متر پخش می‌شود

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد: ویروس کرونا ممکن است بیشتر از آنچه قبلاً تصور می‌شد از طریق هوا پخش شود.  

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری ایران‌پرس به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان جهانی بهداشت با هشدار درباره افزایش همه گیری جهانی ویروس کرونا افزود: پس از آن که یک گروه بین المللی از دانشمندان به این نتیجه رسیدند که ویروس کرونا می‌تواند خیلی فراتر از دو متر پخش شود، گزارش جدید خود در این زمینه را طی چند روز آینده ارائه خواهد کرد.  

گروهی متشکل از 239 دانشمند بین المللی، روز دوشنبه پس از انجام تحقیقات اعلام کردند که قطرات بازدم دراندازه 5 میکرومتر (ریزسنج) که حاوی ویروس کرونا است، می‌توانند برای چند ساعت در هوا معلق شوند و ده‌ها متر را طی کنند.  

بر اساس این گزارش، در حال حاضر حفظ فاصله فیزیکی دو متری (فاصله گذاری اجتماعی) و استفاده از ماسک، اصلی ترین راه مقابله با بیماری کووید-19  است. 

با افزایش روند شیوع ویروس کرونا، "تدروس آدهانوم" مدیر کل سازمان جهانی بهداشت پس از گزارش 400 هزار مورد جدید در آخر هفته گذشته گفت: روند شیوع این بیماری  کند نشده است.

آمارها نشان می دهد، بیش از 11 میلیون و 955  هزار نفر در سراسر جهان به ویروس کرونا مبتلا شده اند و بیش از 546 هزار نفر نیز براثر ابتلا به آن فوت کرده اند.

بیشتر بخوانید:

جدیدترین علائم کرونا چیست؟

آیا کرونا بر شیردهی مادران تاثیر منفی دارد؟

 

کلیدواژه

کامنت