خرداد 29, 1400 22:48 Asia/Tehran [Updated: خرداد 29, 1400 23:08 Asia/Tehran]
  • افزوده شدن سه میلیون نفر به شمار آوارگان جهان

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد اعلام کرد که درگیری‌های نظامی، خشونت، تعقیب قضایی، نقض حقوق بشر و دیگر عوامل، نزدیک به سه میلیون انسان را در سال گذشته آواره کرده است.

به گزارش روز شنبه خبرگزاری ایران پرس، بر اساس آخرین برآوردهای کمیسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، تعداد کل بی خانمان شدگان پس از جنگ دوم جهانی به شمار بی سابقه بیش از ۸۲ میلیون تن افزایش یافته است.

 به گفته «فیلیپو گراندی» کمیسیر ارشد سازمان ملل در امور پناهندگان؛ عواملی مانند درگیری های نظامی و پیامدهای دگرگونی های آب و هوایی در مکان هایی مانند موزامبیک، منطقه تیگرای در اتیوپی و منطقه ساحل قاره آفریقا، انگیزه های اصلی آوارگی در داخل این کشورها در سال ۲۰۲۰ بوده و این آمار را برای نهمین سال پیاپی افزایش می دهد.  

بر اساس آمار این نهاد، اکنون یک درصد از کل جمعیت بشر بی خانمان است و شمار چنین انسان هایی نسبت به ۱۰ سال پیش ۲ برابر شده است.

گفته می شود نزدیک به ۴۲ درصد این افراد زیر ۱۸ سال سن دارند و میان سال های ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۰ نزدیک به یک میلیون نوزاد در میان خانواده های پناهجو به دنیا آمده اند که بسیاری از آنان برای سالیان سال پناهنده باقی خواهند ماند. // 114

بیشتر بخوانید:

بازگرداندن آوارگان داعشی الهول به عراق؛ اهداف و تبعات

بیانیه پایانی اجلاس بین‌المللی بازگشت آوارگان سوری/ تاکید بر حفظ حاکمیت و تمامیت ارضی سوریه

بشار اسد: کشورهای غربی مانع بازگشت آوارگان سوری به سوریه می شوند

کلیدواژه