شهریور 21, 1400 14:35 Asia/Tehran [Updated: شهریور 29, 1400 11:20 Asia/Tehran]

تهران- ایران پرس: مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: با طرف ایرانی گفت و گوی مثبت و عمیقی داشتیم و این مذاکرات برای مسائل فنی ادامه خواهد داشت.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رافائل گروسی، مدیرکل سازمان بین المللی انرژی اتمی امروز(یکشنبه) پس از دیدار با محمد اسلامی، رییس جدید سازمان انرژی اتمی در تهران در جمع خبرنگاران تصریح کرد: این دیدار خیلی مهم است، زیرا این نخستین دیدار ما پس از روی کار آمدن دولت جدید در ایران است.

مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی گفت: نکته اول این است که باید در خصوص موضوعات مختلف مذاکره و تبادل نظر داشته باشیم، در این دیدار درباره مسائل فنی گفت ‌و گو شد و در کمتر از دو هفته آینده در کنفرانس وین که رویداد مهمی است مذاکرات ادامه خواهد داشت.

وی افزود: خیلی خوشحال شدم که جناب اسلامی سرپرستی هیأت ایرانی در این کنفرانس را دارند و مذاکرات در دفتر من ادامه خواهد داشت.

گروسی خاطرنشان کرد: پس از این کنفرانس، برای گفت و گو با مقامات ایرانی در آینده مجددا به تهران باز خواهم بازگشت، گفت ‌وگوهای امروز نتیجه سازنده داشت و برای مسایل فنی آژانس که برای جهانیان تضمین شده است؛ مذاکرات ادامه خواهد داشت.

اسلامی: کارت‌‌های حافظه دوربین های آژانس تعویض می‌شود

 

رییس سازمان انرژی اتمی نیز در این نشست خبری با بیان اینکه مدیرکل آژانس در آینده به تهران مجدد خواهند آمد، افزود: توافق کردیم کارت های حافظه دوربین های آژانس تعویض شود که این اقدام در چارچوب پادمان است.

محمد اسلامی بعد از نشست با رافائل گروسی مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی در جمع خبرنگاران، افزود : همه اقدامات در جهت اعتماد سازی است و آژانس هم در جهت وظایف قانونی خود نقش موثری را ایفا کند.

وی تاکید کرد: در نشست با مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی، صرفا مسائل فنی بررسی شد و‌ مسائل سیاسی جایگاهی نداشت.

رییس سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه امروز مذاکرات خوب و سازنده ای انجام شد، گفت: روح‌ حاکم بر مذاکرات ایجاد فرصت برای توسعه تعاملات و همکاری ها بود، مسائل میان دو طرف فنی است و مسائل سیاسی جایگاهی ندارد.

رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی شب گذشته در رأس هیئتی به منظور دیدار و گفت و گو در خصوص موضوعات همکاری‌های ایران و آژانس، با استقبال بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل حقوقی مجلس این سازمان وارد تهران شد و صبح امروز برای نخستین بار با اسلامی دیدار و گفت و گو کرد.

 

کلیدواژه