آذر 07, 1400 23:53 Asia/Tehran [Updated: آذر 08, 1400 01:56 Asia/Tehran]
  • سازمان‌ جهانی‌ بهداشت: هنوز مشخص نیست سویه «اُمیکرون » خطرناکتر باشد

سازمان جهانی بهداشت اعلام کرد اطلاعات کافی وجود ندارد که نشان دهد سویه اُمیکرون از دیگر سویه‌های ویروس کرونا خطرناکتر باشد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، سازمان جهانی بهداشت روز یکشنبه در بیانیه ای اعلام کرد که اطلاعات کافی وجود ندارد که سویه اُمیکرون ویروس کرونا خطرناکتر از سویه دلتا بوده و واکسن‌های موجود همچنان موثر هستند.

در این بیانیه آمده است «هنوز مشخص نیست که میزان انتقال پذیری سویه اُمیکرون در مقایسه با دیگر سویه‌ها از جمله دلتا، بیشتر باشد. تعداد افرادی که تست کرونای آنها در مناطقی در آفریقای جنوبی که به این سویه مبتلا شده‌اند در حال افزایش است اما مطالعات اپیدمیولوژیک در حال انجام بوده تا درک شود آیا این افزایش ابتلا به دلیل اُمیکرون بوده یا عوامل دیگری در این زمینه موثر بوده‌اند».

سازمان جهانی بهداشت اضافه کرد که هنوز مشخص نیست که سویه اُمیکرون ویروس کرونا باعث تشدید ابتلا یا مرگ می‌شود.

این نهادی بین‌المللی اضافه کرد: «هنوز مشخص نیست که آیا ابتلا به کرونا با سویه اُمیکرون باعث بیماری شدیدتر در مقایسه با سایر انواع دیگر از جمله سویه دلتا می‌شود یا خیر. اطلاعات اولیه نشان دهنده افزایش نرخ بستری در آفریقای جنوبی بوده که این ممکن است به دلیل افزایش تعداد  افرادی باشد که مبتلا شده‌اند».

سازمان جهانی بهداشت به همراه گروهی از کارشناسان فنی در حال کار بر این موضوع هستند که آیا سویه جدید می‌تواند بر تاثیر گذاری واکسن‌های موجود تاثیر داشته باشند.

پس از آنکه سویه جدید ویروس کرونا با نام اُمیکرون در آفریقای جنوبی شناسایی شد، بسیاری از کشورها پروازها از آفریقای جنوبی را با محدودیت مواجه کرده و مسافرانی که از این کشور وارد می‌شوند را نیز به قرنطینه می‌برند.

سازمان جهانی بهداشت پیشتر این سویه از ویروس کرونا را نگران کننده توصیف کرده بود.// 114

بیشتر بخوانید:

هشدار سازمان بهداشت اروپا نسبت به سویه جدید کرونا

اومیکرون، نام سویه جدید کرونا

کاهش میزان آنتی بادی واکسن کرونا پس از ۶ ماه 

 

کلیدواژه