آبان 05, 1399 20:33 Asia/Tehran [Updated: آبان 06, 1399 09:54 Asia/Tehran]
  • ادامه درگیری در قره باغ پس از اعلام آتش بس جدید

کشورهای ارمنستان و جمهوری اذربایحان دردرگیری در منطقه مورد مناقشه قره باغ یکدیگر را به نقض آتش بس جدید متهم می کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، با وجود اعلام آتش بس جدید که از صبح امروز در منطقه قره باغ  به اجراء گذاشته شد، درگیری در این منطقه پرتنش بین ارمنستان و جمهوری آذربایجان ادامه دارد.

شوشان استپانیان سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان اعلام کرد نظامیان جمهوری اذربایجان از ساعت ۱۷ امروز به وقت محلی با  توپخانه و تانک  مواضع نظامیان ارمنستان را آماج حملات خود قرار دادند و آتش بس را نقض  کردند.

پیش ازاین هم وزارت دفاع جمهوری آذربایجان اعلام کرد ه بود ارتش ارمنستان در صبح دوشنبه با  توپخانه مواضع  نظامیان آن کشور   در روستاهای "لاچین " و "ترتر " را هدف قرار داده وسومین آتش‌بس را نقض کرد.

با کو و ایروان از صبح امروز با در خواست آمریکا به  آتش بس برسر منطقه مورد مناقشه  قره باغ به توافق رسیدند  اما بافلاصله پس از اجرای آن نقض گردید .

دور جدید  درگیریها  میان نظامیان جمهوری آذربایجان و ارمنستان بر سر مناقشه قره باغ  که از ماه پیش آغاز  شده  دو باره تاکنون اتش بس شکننده برقرار شده  و  طرفین بارها یکدیگر را  به حملات و نقض آتش بس  متهم می کنند.

البته این درخواست رئیس جمهور امریکا  از طرفین جنگ برای اتش بس  در منطقه قره باغ در حالیست که ترامپ  سعی دارد درآستانه  انتخابات ریاست جمهوری از ان به نفع خود بهره برداری کند .چون کارشناسان منطقه براین باورند که امریکا عامل اصلی تنش ، ناآرامی وتشدید جنگ در منطقه است./115

بیشتر بخوانید:

رایزنی سفیر ایران با مقامات جمهوری آذربایجان درباره درگیری های قره باغ 

درخواست روسیه برای حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ

درخواست روسیه برای نظارت بین‌ المللی بر آتش‌بس در قره‌ باغ

کلیدواژه

کامنت