آذر 09, 1400 02:28 Asia/Tehran [Updated: آذر 09, 1400 02:39 Asia/Tehran]
  • انتخاب عجیب / مسی برای هفتمین بار برنده توپ طلا شد

لیونل مسی به عنوان برنده توپ طلای ۲۰۲۱ جهان معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، مراسم معرفی بهترین بازیکن سال ۲۰۲۱ جهان و برنده توپ طلای مجله فرانسوی فرانس فوتبال دوشنبه شب برگزار شد و طی آن لیونل مسی مهاجم آرژانتینی توانست عنوان برترین بازیکن جهان را کسب کند و توپ طلا را به دست بیاورد.

مسی در حالی برنده توپ طلا شد که در سال 2021 تنها موفق شد با آرژانتین قهرمان کوپا آمریکا شود. 

توپ طلای ۲۰۲۰ به دلیل شیوع ویروس کرونا و پایان زودهنگام رقابت‌ها در بعضی از کشورها برگزار نشد و حالا بعد از یک سال، بار دیگر این مراسم برگزار شد.

لواندوفسکی سال گذشته در مراسم برترین‌های فیفا عنوان بهترین بازیکن سال جهان را کسب کرد و امسال پس از مسی، رتبه دوم را به دست آورد.

همچنین بعد از مسی و لواندوفسکی نیز جورجینیو به عنوان سومین بازیکن برتر جهان از نگاه فرانس فوتبال انتخاب شد. کریستیانو روانالدو، فوق ستاره دیگر دنیای فوتبال پس از ده سال در سه نفر برتر این لیست قرار نگرفت و به رتبه ششم دست یافت. 

مسی پس از دریافت جایزه گفت: چند بار این جایزه را برده ام و همیشه این احساس را داشتم که چیزی کم است، اما امسال برعکس بود، من توانستم بعد از جنگیدن به آرزوی بزرگم برسم. این جایزه بابت موفقیت در کوپا آمه ریکا است، بنابراین می‌خواهم آن را با همه هم تیمی هایم به اشتراک بگذارم و از آن‌ها تشکر کنم. این جایزه متعلق آن‌ها هم است. 

شب خاصی است، زیرا همسرم، فرزندانم، برادرانم دوباره اینجا هستند... پدرم، مادرم، برادرزاده‌هایم، برادر همسرم، مادرم و پدرم. اولین باری است که در این شهر برنده توپ طلا می‌شوم و حالا قطعا جشن خواهیم گرفت. 

مسی در ادامه گفت: می‌خواهم به رابرت لواندوفسکی بگویم که مبارزه با او باعث افتخار است. همه قبول داشتند که سال گذشته تو برنده بودی و فکر می‌کنم فرانس فوتبال باید توپ طلای خود را به تو بدهد، زیرا شایسته آن هستی و این جایزه حق تو در سال گذشته بود. امیدوارم روزی این جایزه را در خانه خود داشته باشی. سال گذشته به دلیل شیوع کرونا مراسم برگزار نشد، اما من فکر می‌کنم تو نیز باید این جایزه را در خانه خود داشته باشی. 

من بزرگترین جایزه ام را در ماه ژوئن گرفتم. از زمانی که فوتبال را شروع کردم، می‌خواستم با کشورم و مردمم به قهرمانی برسم. حالا می‌خواهم از آن موفقیت در کنار مردم لذت ببرم. آن را به ویژه به آن‌ها تقدیم کنید. کسب هفت توپ طلا دستاوردی فوق العاده بود و هرگز فکر نمی‌کردم چنین اتفاقی رخ دهد.

جایزه کوپا- برنده: پدری

پدری بازیکن جوان برنده جایزه کوپا شد. اخیرا نیز پدری، بازیکن جوان بارسلونا به عنوان بهترین بازیکن جوان سال انتخاب شد.

جایزه بهترین دروازه بان (یاشین)- برنده: جانلوئیجی دوناروما

دوناروما بعد از قهرمانی در یورو توانست عنوان بهترین دروازه بان سال را در این مراسم به دست بیاورد.

جایزه بهترین مهاجم- برنده: روبرت لواندوفسکی

مهاجم بایرن مونیخ توانست جایزه بهترین مهاجم سال را به دست بیاورد و این عنوان را به افتخارات خود بیفزاید.

جایزه بهترین باشگاه- برنده: چلسی

قهرمان فصل قبل لیگ قهرمانان اروپا توانست عنوان بهترین باشگاه را به خود اختصاص دهد. این بخش جدیدی در مراسم توپ طلا است که از امسال گنجانده شده است. // 114

کلیدواژه