تهران-ایران پرس: رییس سازمان بنادر و دریانوردی از پایان عملیات مهار اتش در کشتی پانامایی در صبح امروز خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، علی اکبر صفایی، رییس سازمان بنادر و دریانوردی  صبح امروز در نشست خبری اظهار داشت: همه ۲۲ خدمه هندی و اوکراینی این کشتی سلامت هستند و به کشتی خود بازگشته اند.

وی افزود: کشتی پانامایی وایت هرل که گاز ال پی جی حمل می کند ، عصر پنج شنبه هفته گذشته در منطقه عسلویه دچار اتش سوزی شد.

علی اکبر صفایی در ادامه با بیان اینکه دریانوردی ایران با کمبود ۴۶۰۰ دریانورد روبرو است، گفت: علاقه مندان به شغل دریانوردی می توانند با تحصیل در دانشکده های دریانوردی نوشهر، چابهار و خارک در سازمان بنادر و دریانوردی بکارگیری شوند.

رییس سازمان بنادر و دریانوردی  تصریح کرد: در بخش بنادر و دریانوردی یک هزار و پانصد میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.

رشد فعالیت های کانتینری و ترانزیتی از بنادر ایران

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی از رشد فعالیت های کانتینری و ترانزیتی از بنادر ایران از ابتدای امسال خبر داد، گفت: از ابتدای امسال فعالیت های کانتینری 5 درصد و ترانزیت کالا 39 درصد رشد داشته است.

وی افزود:  در بخش عملکرد تخلیه و بارگیری در بنادر ایران نیزدر مقایسه با سال گذشته دو و دو دهم درصد رشد گزارش شده است. گردشگری دریا نیز امسال 8 درصد با رشد همراه بوده است.

علی اکبر صفایی اظهار داشت: تشکیل شهرک های کشاورزی و پتروشیمی در سواحل ایران نیز با اشتغالزایی و ایجاد قطب های اقتصادی در سواحل در دستور کار قرار دارد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی افزود: این سازمان در بخش حمل و نقل دریایی تاکنون 189 هزار میلیارد تومان سرمایه گزاری کرده است که بخشی از این مبلغ برای تجهیزات و شناورهای بندری هزینه شده است.

116