حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در سفر به دوحه و پس از دیدار با مقامات عالی قطر، با اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی و برخی اعضای برجسته سیاسی جنبش حماس دیدار و گفتگو کرد.

امیرعبداللهیان امروز سه شنبه در ادامه تلاش های دیپلماتیک خود برای متوقف کردن جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس علیه غزه، به دوحه سفر و با امیر و وزیر خارجه این کشور دیدار و رایزنی کرد. امیرعبداللهیان پس از دیدار با مقامات عراقی، با اسماعیل هنیه، رئیس دفتر سیاسی حماس نیز در دوحه دیدار کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، امیرعبداللهیان در این دیدار با اظهار درودهای خود به شهدای فلسطین خاصه شهدای مظلوم جنگ جاری علیه غزه گفت، تردیدی نیست که ملت و مقاومت فلسطین پیروز قطعی میدان است و رژیم صهیونیستی فرو ریخته است و نتیجه قطعی این نبرد نیز چیزی جز پیروزی قاطع ملت و مقاومت فلسطین نخواهد بود.

وزیر امور خارجه کشورمان افزود منطقه در مرحله اتخاذ یک تصمیم بسيار مهم قرار دارد و گروههای مقاومت در منطقه خود تصمیم می گیرند و لزوما در انتظار تصمیم‌های سیاسی باقی نمی مانند، فلذا در صورت استمرار جنایات جنگی رژیم صهیونیستی و گسترده شدن دامنه درگیری و جنگ، هیچ طرفی از دامنه تاثیرات و پیامدهای آن بدور نخواهد بود.

امیرعبداللهیان افزود دولت آمریکا برغم توصیه به دیگران به خویشتنداری، خود عملا یک طرف جنگ است و در جایگاهی نیست که دیگران را به خویشتنداری دعوت کند.

وزیر امور خارجه کشورمان آراء حمایتی کشورهای جهان از فلسطین در اجلاس اخیر مجمع عمومی سازمان ملل متحد و نیز تظاهرات و اجتماعات ضداسرائیلی بی سابقه ملتها در کشورهای مختلف منطقه، اروپا و آمریکا را نشان دهنده اوج تنفر جهانی از رژیم صهیونیستی و حامیان آن و نیز گستره جهانی حامیان ملت فلسطین دانست. 

اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس نیز در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت تحولات غزه خاصه جنایات بی سابقه رژیم صهیونیستی علیه شهروندان غزه گفت، نبرد الاقصی صفحات عزت فلسطین و امت اسلامی را ترسیم می کند. 

هنیه افزود ما پیگیر تلاش های ارزشمند جمهوری اسلامی ایران، رئیس جمهور و شخص وزیر امور خارجه ایران در سطح منطقه ای و بین‌المللی و سازمان ملل متحد برای حمایت از ملت فلسطین هستیم و تشکر قلبی خود و ملت فلسطین را از این تلاش ها اعلام می کنیم. 

رئیس دفتر سیاسی حماس افزود مقاومت فلسطین در اوج توانمندی و اقتدار قرار دارد، فلذا رژیم اشغالگر به جای درگیر شدن با نیروهای مقاومت، حمله به شهروندان فلسطینی را همچنان در برنامه خود دارد و تاکنون حجم مواد منفجره ای که در غزه علیه شهروندان و اماکن مسکونی غزه بکار برده، بزرگتر از حجم بمب اتمی آمریکا در هیروشیما است و این حملات با حمایت کامل آمریکا و برخی کشورهای اروپایی در حال انجام است. 

هنیه گفت اقدام‌ آمریکا در گسیل ناوها و نیروهای خود به منطقه و هشدار به دیگران، با هدف باز کردن دست صهیونیست‌ها در تداوم جنایات وحشیانه آنها علیه غزه صورت می گیرد. 

هنیه با قرائت برخی آیات قرآن کریم، گفت ما اطمینان داریم که در شدیدترین و سخت ترین حالات و شرایط، خداوند صبر و سکینه و نصرت خود را بر مؤمنان نازل می کند و این بشارتها از موجبات پیروزی قطعی ما در نبرد جاری است.

/ 114