سخنگوی قوه قضاییه از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) انتقاد کرد.

یک عامل تکفیری عصر روز یکشنبه 13 اوت با سلاح گرم وارد حرم مطهر حضرت احمد بن موسی (ع) در شیراز، مرکز استان فارس، جنوب ایران شد و از ورودی اقدام به تیراندازی به سمت زائران و خادمان کرد.

در این حمله تروریستی دو نفر شهید و هشت نفر مجروح شدند.

عامل این حمله تروریستی با ورود به موقع ماموران امنیتی و انتظامی دستگیر شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «مسعود ستایشی» سخنگوی قوه قضاییه امروز سه شنبه در نشست خبری با جمعی از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای ضمن انتقاد از سکوت مدعیان حقوق بشر در قبال حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) اعلام کرد، نسبت به این حمله تروریستی ابراز تأسف می نمایم و نسبت به شهادت و مجروحیت تعدادی از هموطنان با خانواده این عزیزان اعلام همدردی می‌نمایم.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین گفت، جای تاسف دارد که اقدامات تروریستی توسط تروریست پروران بین المللی طراحی می‌شود و هیچ صدایی از مدعیان حقوق بشر به هوا بلند نمی‌شود.

«مسعود ستایشی» افزود، رئیس قوه قضاییه دستوری صادر کردند که در راستای شناسایی عوامل حمله تروریستی به حرم شاهچراغ (ع) و تسریع در رسیدگی به پرونده از همه ظرفیت‌ها استفاده شود.

حرم شاهچراغ (ع) روز چهارشنبه 26 اکتبر 2022 نیز مورد حمله تروریستی داعش قرار گرفت که در نتیجه آن 13 نفر به شهادت رسیدند و بیش از 20 نفر زخمی شدند.

سخنگوی قوه قضاییه همچنین اعلام کرد، هفته گذشته یکی از بزرگترین مطالبات مردم البرز از قوه قضاییه در راستای تعطیلی زندان رجایی شهر محقق شد تا این پیام به جامعه منتقل شود که مردم و مطالبات آن‌ها برای قوه قضاییه الویت اساسی است.

«مسعود ستایشی» افزود، ندامتگاه رجایی شهر یکی از مجهز‌ترین ندامتگاه‌های کشور بود که مکان آن مشکلاتی برای مردم ایجاد کرده بود که در کمترین زمان ممکن و بهترین کیفیت جا به جا انجام شد.

سخنگوی قوه قضاییه در واکنش به توئیت سفیر بریتانیا در ایران مبنی بر بازداشت تعدادی از خبرنگاران خارجی در داخل کشور هم اظهار داشت، معاون امور بین الملل و دبیر حقوق بشر قوه قضاییه در خصوص این موضوع پاسخ داده اند.

«مسعود ستایشی» افزود، باید دانست که پاسخ ملت ایران به گستاخی‌ها و دخالت‌های تاریخی عوامل دولت بریتانیا در امور داخلی ایران همواره سخت و پشیمان کننده بوده است و سفیر بریتانیا در تهران پیش از توییت زدن باید تومار عظیم سابقه سیلی خوردن های از ملت ایران را در اتاق کار خود و جلوی چشمانش نصب ‌کند که دیگر به خود اجازه ندهد چنین جسارت هایی کنند.

سخنگوی قوه قضاییه در ادامه گفت، در تاریخ نامی از دخالت کنندگان در امور داخلی ایران باقی نمانده و اگر هم یادی هست جز استعمارگری و غارت منابع ملی ما موردی دیگری وجود ندارد اما نام و یاد بلند آوازه قهرمانانی همچون رئیس علی دلواری، امیرکبیر، میرزای شیرازی و شهید مدرس و سایر مبارزان عرصه مقابله با استعمار مایه مباهات و افتخار جوانان ایران اسلامی در برابر استعمار پیر است در تاریخ ماندگار مانده است.

«مسعود ستایشی» اظهار داشت: وزارت امور خارجه اقدامات لازم را در دستور کار خود قرار داده و قوه قضاییه اجازه هیچ دخالتی را نمی‌دهد.

115