محبوبیت بیش از اندازه‌ی شهر استانبول در میان گردشگران ایرانی‌ موجب شده است تا پروازهای مسیر تهران استانبول جزو پرترددترین پروازهای خارجی باشد.

در این بین پیدا کردن بلیط هواپیما تهران استانبول با قیمت ارزان یکی از چالش‌های اصلی مسافرانی است که قصد سفر به این مقصد گردشگری جذاب در کشور ترکیه را دارند. از این رو ما هم مطلب حاضر را به همین موضوع اختصاص داده‌ایم. بنابراین اگر شما جزو آن دسته از افرادی هستید که قرار است به زودی با این بلیط پرواز راهی استانبول شوید، تا انتهای مطلب با ما همراه باشید تا به شما بگوییم که چطور و از کجا می‌توانید بلیط پرواز در این مسیر را با قیمتی ارزان رزرو کنید.

 

قیمت بلیط هواپیما تهران استانبول

پیش از آنکه به سراغ موضوع خرید بلیط هواپیما تهران استانبول با قیمت ارزان برویم بهتر است ابتدا کمی درباره نحوه‌ قیمت‌گذاری این بلیط و عوامل موثر در نوسان قیمتی آن صحبت کنیم. بطور کلی قیمت پرواز تهران استانبول و مسیر برگشت آن می‌تواند بر مبنای نرخ ایرلاین‌ پروازی، نوع پرواز (اعم از مستقیم یا غیر مستقیم)، نوع کلاس پروازی، نوع بلیط (شامل سیستمی و بلیط چارتری)، کلاس نرخی انتخاب شده توسط مسافران و همچنین تاریخ پرواز معین می‌شود. از این رو قیمت پرواز استانبول تهران در هر بازه زمانی و بنا به عواملی که از آن نام بردیم متغیر است و متقاضیان خرید بلیط پرواز در بازه‌های زمانی گوناگون گزینه‌های قیمتی متفاوتی در اختیار دارند. برای اطلاع دقیق از لیست قیمتی بلیط تهران استانبول می‌توانید تاریخ پرواز مورد نظرتان را در سایت سفرمارکت جست‌وجو کنید و بااستفاده از تقویم قیمتی، انواع پروازها و بلیط های تهران استانبول را مشاهده کنید.

 

خرید بلیط تهران استانبول از ایرلاین‌های ارزان

پرواز تهران به استانبول توسط ایرلاین‌های مختلفی برگزار می‌شود که هر کدام بر مبنای اعتبار و شهرت برند، خدمات پروازی و نوع هواپیمایی که در پرواز بکار می‌گیرند قیمت متفاوتی هم دارند. بنابراین بلیط این پرواز را می‌توان از ایرلاین‌های مختلفی تهیه کرد. از میان ایرلاین‌های ایرانی در این مسیر می‌توان به ایران ایر تور، ماهان، معراج، قشم ایر، آسمان، پگاسوس، آتا و آسمان اشاره کرد. ایرلاین جت ایرفلای، ترکیش ایرلاین، ایرلاین ترکی آنادولجت، قطر ایرویز و ایرلاین ایرعربیا نیز از نمونه ایرلاین‌های خارجی در این مسیر هستند.

معمولا ایرلاین‌های ایرانی قیمت ارزان‌تری نسبت به ایرلاین‌های خارجی، به ویژه ایرلاین‌های پرآوازه‌ای مانند قطر اِیروِیز و ترکیش ایرلاین دارند. برخی ایرلاین‌ها نیز با ارائه خدمات کمتر نظیر میزان بار مجاز محدود قیمت اقتصادی‌تری دارند. بنابراین برای خرید بلیط ارزان تهران استانبول بهتر است به سراغ ایرلاین‌های داخلی بروید و از میان آنها ارزان‌ترین گزینه را انتخاب کنید. مسلما هرقدر منبعی که برای خرید بلیط به آن مراجعه می‌کنید پوشش گسترده‌تری از ایرلاین‌ها را دربربگیرد احتمال دسترسی و انتخاب ارزان‌ترین گزینه‌ها نیز بیشتر است. سفرمارکت یکی از کامل‌ترین مجموعه‌های پرواز از ایرلاین‌ها را در اختیار دارد.

 

رزرو بلیط هواپیما تهران استانبول در زمان‌های ارزان

همانطور که پیش از این هم اشاره شد زمان پرواز تاثیر زیادی در قیمت بلیط آن دارد. بنابراین یکی از ترفندهای خرید بلیط ارزان تهران استانبول می‌تواند رزرو بلیط در زمان‌هایی باشد که قیمت پرواز در این مسیر به‌طورکلی پایین‌تر است. در مجموع هر قدر تقاضا برای سفر به استانبول بیشتر باشد قیمت بلیط هواپیما در این مسیر نیز بیشتر می‌شود. در مقابل در مواقعی که تقاضا برای سفر به این مقصد خارجی کاهش پیدا می‌کند شرکت‌های هواپیمایی نیز بلیط‌ها را با تخفیف و قیمت ارزان‌تری عرضه می‌کنند. طبیعی است که مسافران تمایل بیشتری به سفر به استانبول در فصل بهار یا تعطیلات تابستانی دارند. در مقابل بعد از پایان تعطیلات تابستانی و یا در فصل زمستان که شرایط آب و هوایی متفاوت است تقاضا برای سفر به استانبول نیز کمتر است. بنابراین فصل‌ پاییز یا زمستان و در کل ایام غیر تعطیل که جزو دوره خلوت سفر محسوب می‌شوند، بهترین فرصت برای رزرو بلیط ارزان تهران استانبول است.

 

بلیط چارتری تهران استانبول: گزینه‌ای مقرون به صرفه

برای کسانی که با انواع بلیط هواپیما آشنا هستند بلیط چارتری بسیاری از اوقات به معنای خرید بلیط مقرون‌به‌صرفه است. یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید بلیط ارزان تهران استانبول نیز رزرو این نوع بلیط است. بلیط چارتری معمولا در تقابل با بلیط‌های رایج و معمولی هواپیما تحت عنوان بلیط سیستمی قرار دارند. در توضیح ساده‌تر درباره این بلیط‌ها می‌توان گفت بطور معمول بلیط‌های پرواز به مقاصد مختلف از جمله تهران استانبول توسط شرکت‌های هواپیمایی و بر مبنای قیمتی مشخص در یک تاریخ از پپیش تعیین شده به مسافران به فروش می‌رسد. تقریبا همه افراد این بلیط‌ها را که اسمشان بلیط سیستمی است می‌شناسند؛ اما گاهی برخی آژانس‌های هواپیمایی اقدام به خرید تعداد زیادی از بلیط‌های هواپیما در پروازی مشخص مانند تهران استانبول می‌کنند. آن وقت است که دیگر اگر بلیط‌ها به فروش نرسد آن آژانس مسافرتی (که به اصطلاح به آن شرکت چارتر کننده یا اجاره کننده پرواز گفته می‌شود)، متحمل ضرر و زیان مالی خواهد شد. بنابراین در شرایطی که بازه زمانی اندکی تا شروع پرواز باقی مانده است و هنوز تعداد زیادی از بلیط‌ها به فروش نرفته‌اند شرکت چارتر کننده اقدام به فروش آن بلیط‌ها با قیمتی ارزان‌تر می‌کند. بنابراین بهتر است همواره بلیط چارتری تهران استانبول را به عنوان یک گزینه اقتصادی در نظر داشته باشید.

پرواز ارزان با بلیط لحظه آخری تهران استانبول

بلیط لحظه آخری هواپیما نیز زیر مجموعه بلیط چارتری قرار دارد. این بلیط همانطور که از عنوان آن پیدا است در زمان‌های بسیار نزدیک به پرواز مانند یک روز یا چند ساعت باقی مانده به تاریخ شروع پرواز عرضه می‌شود و از آنجا که ظرفیت آن تکمیل نشده است اغلب اوقات شرکت‌های چارترکننده که مسئولیت تعیین قیمت پرواز را دارند آن بلیط را با قیمتی ارزان‌تر عرضه می‌کنند. بنابراین آن دسته از افرادی که به دنبال رزرو بلیط ارزان تهران استانبول هستند می‌توانند این دسته از بلیط‌ها را به عنوان گزینه‌ای اقتصادی در نظر داشته باشند. گفتنی است معمولا پروازهای لحظه آخری به تعداد محدود عرضه می‌شوند و ظرفیت آنها نیز به سرعت تکمیل می‌شود بنابراین نکته مهم آن است که برای رزرو آن‌ها به منبعی مراجعه کنید که به‌طور مرتب در حال بروزرسانی این دسته از پروازهاست، تا به محض آنکه شرکت‌های ارائه دهنده این پرواز اقدام به عرضه‌ی بلیط می‌کنند بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید و از خرید جا نمانید. از این منظر سفرمارکت باز هم می‌تواند مرجعی برای پیدا کردن بیشترین گزینه‌های لحظه آخری در مسیر پروازی تهران استانبول و مسیر برعکس آن باشد. با مراجعه به این سایت می‌توان زودتر از هر جای دیگری از بلیط چارتری لحظه آخری عرضه شده اطلاع یافت و آن را رزرو کرد.