اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس

مرکز مبارزه با گمراه‌سازی اداره ارتباطات ریاست جمهوری ترکیه شامگاه دوشنبه به صورت رسمی گزارش‌هایی را که مدعی شده بودند اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی حماس از این کشور اخراج شده، تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، این مرکز در بیانیه‌ای در شبکه ایکس اعلام کرد: ادعاها مبنی بر اینکه رئیس جمهوری به مسؤولان ارشد حماس دستور ترک خاک ترکیه را داده، به هیچ وجه صحت ندارد.

در همین راستا، عزت الرشق عضو دفتر سیاسی حماس نیز دوشنبه شب ادعای روزنامه آمریکایی المانیتور مبنی بر اینکه آنکارا از رهبران حماس خواسته خاک آن را ترک کنند، صحت ندارد.

این ادعا درحالی مطرح می شود که رجب طیب اردوغان رئیس جمهورترکیه شنبه گذشته در تماس تلفنی با هنیه ضمن اعلام همبستگی کامل با ملت فلسطین، تاکید کرد که کشورش از هیچ تلاشی برای تضمین رسیدن کمک‌های بشردوستانه به دست مردم غزه و انتقال مجروحان به ترکیه برای درمان و تلاش برای تحقق آتش‌بس در غزه در اسرع وقت کوتاهی نخواهد کرد.

وی همچنین گفت که راه حل دائم آرمان ملت فلسطین تنها در سایه تشکیل کشور مستقل فلسطین به مرکزیت قدس شریف ممکن خواهد بود و ترکیه به تلاش در این راستا در مجامع بین‌المللی ادامه می‌دهد.

طوفان الاقصی در حالی وارد هجدهمین روز خود شده که بمب افکن‌های رژیم صهیونیستی بدون وقفه بمباران مناطق مسکونی و درمانی غزه را ادامه می‌دهند، اما تا این ساعت نظامیان صهیونیست نتوانسته‌اند وارد غزه شوند، چرا که به خوبی می‌دانند که ورود به غزه یعنی ورود به کمینگاه و باتلاق، که خروج از آن به این راحتی‌ها ممکن نیست.

بر اساس اعلام وزات بهداشت فلسطین، از زمان آغاز حملات رژیم صهیونیستی به غزه، تاکنون ۵ هزار و ۸۷ فلسطینی شهید که از این تعداد ۲ هزار و ۵۵ نفر کودک، یکهزار و ۱۱۹ تن دیگر زن هستند.125