پدافند هوایی روسیه دوشنبه شب از سرنگونی دو پهپاد اوکراینی در منطقه کورسک (غرب روسیه) خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری ایران پرس؛ بر اساس اعلام وزارت دفاع روسیه، پدافند هوایی این کشور یکشنبه نیز دو پهپاد اوکراینی را بر فراز بخش جنوب غربی شبه جزیره کریمه منهدم کردند.

همچنین یک پهپاد اوکراینی دیگر در منطقه بلگورود از سوی پدافند هوایی روسیه هدف قرار گرفته شد.

اوکراین در هفته‌های اخیر حملات پهپادی متعددی را در روسیه انجام داده است که شماری از این پهپادها توسط سامانه‌های پدافند هوایی روسیه منهدم شده‌اند.

از سوی دیگر اوکراین مدعی شد که در حمله موشکی هفته گذشته به مقر نیروی دریایی روسیه در شبه‌جزیره کریمه ۳۴ افسر روس از جمله ویکتور سوکولوف فرمانده ناوگان این نیروها در دریای سیاه کشته شدند.

خبر دیگر از جنگ اوکراین اینکه، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین دوشنبه تایید کرد که نخستین محموله تانک‌های آبرامز ساخت آمریکا به کشورش رسیده‌اند.

آمریکا پیشتر اعلام کرد که بود که ۳۱ تانک به اوکراین خواهد داد اما زلنسکی درباره اینکه واشنگتن تاکنون چند تانک در اختیار کی‌یف قرار داده است، اطلاعاتی منتشر نکرد.

پیش از این آلمان و بریتانیا نیز تانک‌های لئوپارد و چلنجر خود را به اوکراین فرستاده بودند.

پس از آغاز جنگ میان روسیه و اوکراین در روزهای پایانی ماه فوریه سال گذشته، آمریکا و متحدانش در ناتو به شکل چشمگیری حمایت نظامی از کی یف را افزایش دادند و میلیاردها دلار کمک نظامی به این کشور ارائه کردند.125