پیکر تراشی، لیپوماتیک و عمل های جراحی این چنینی می تواند راه حل نهایی بسیاری از افرادی باشد که دیگر از رژیم های تغذیه سفت و سخت، باشگاه رفتن ها و تمرینات طاقت فرسا و... خسته شده اند.

اما آیا این روش ها می تواند برای تمامی افراد استفاده شود؟ هزینه های مربوط به این روش ها به حدی است که هر کسی توان پرداخت آن ها را داشته باشد؟ برای آن که بتوانید با این موارد هرچه بهتر و دقیق تر آشنا شوید، لازم است تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید و نکات لازم در این خصوص را هرچه بهتر و دقیق تر درک کنید و سپس تصمیم نهایی خود برای حل این موضوع را بگیرید.

لیپو شکم چیست؟

عمل لیپوماتیک و یا لیپوشکم یکی از عمل های جراحی محبوب است. لیپوماتیک با نام بادی کانتورینگ و یا پیگر تراشی نیز شناخته می شود. لیپو شکم مخصوص افرادی است که دوست دارند تا چربی های جمع شده در ناحیه شکم را حذف نمایند.

در روش های قدیمی تر از لیپوماتیک معمولا مواردی همچون آمبولی بافت و التهاب، آسیب دیدن اندام های داخلی و... دیده می شده است. اما این موارد در لیپوماتیک وجود ندارد و مسلما کاهش پیدا کردن میزان عوارض سبب شده است تا این روش محبوبیت بیشتری نیز پیدا کند.

 

چربی هایی که در قسمت شکم و همچنین پهلوها وجود دارند، با استفاده از دستگاه های پیشرفته دچار شکستگی شده و سپس به شکل مناسبی از بدن خارج می شوند. این موضوع سبب می شود تا فرد در عرض مدت زمان کوتاهی به اندام دلخواه خودش دست پیدا کند.

زمانی که نام لیپوماتیک را می شنوید، احتمالا نام لیپو ساکشن را نیز در کنار آن خواهید شنید. اما فرق این دو مورد در چیست و چگونه می توانیم متوجه شویم که گزینه درستی را انتخاب کرده ایم یا خیر؟

میزان ایمنی روش

اولین مورد در خصوص میزان ایمنی روش مورد نظر است. در روش لیپوماتیک سلول ها به صورت فیزیکی حذف شده و امولوسیون می شوند. این در حالی است که در روش لیپوساکشن سلول های چربی را با استفاده از راه حل های تابشی و گرمایی حذف می کنند. به همین خاطر می توانیم بگوییم که روش لیپوماتیک می تواند امنیت بالاتری را برای شما به وجود بیاورد.

آمبولی کمتر

میزان آمبولی شدن ناحیه ساکشن شده یکی از عوارضی است که در بسیاری از موارد پس از انجام عمل لیپوساکشن دیده می شود. این در حالی است که در لیپو شکم و یا همان پیکر تراشی، این موضوع کمتر دیده شده و احتمال بسیار پایینی وجود دارد که فرد دچار این مشکل شود.

 

تخلیه چربی طبیعی تر

مورد بعدی در خصوص تخلیه شدن طبیعی تر چربی های ناحیه شکم و پهلوها است. این موضوع به خاطر آن است که لوله کانولا که در روش پیکر تراشی یا همان لیپوماتیک استفاده می شود، می تواند حرکات سه بعدی مناسبی داشته باشد و چربی ها را هرچه بهتر و بیشتر تخلیه نماید. با تخلیه طبیعی تر چربی ها، ظاهر پوست شما نیز بهتر و طبیعی تر خواهد ماند.

کلاژن سازی پوست

باز هم بنا به دلیل آن که لوله کانولا دارای حرکات سه بعدی است، پوست در این قسمت تحریک می شود و شروع به کلاژن سازی می کند. کلاژن سازی پوست سبب می شود تا پوست انعطاف و سفتی اولیه خودش را به دست بیاورد و دارای ظاهر مناسبی نیز شود.

روش متفاوت شل کردن پوست

در روش لیپوماتیک از امواج مافوق صوت بر روی پوست ناحیه مورد نظر استفاده می کنند. این کار سبب می شود تا پوست به شکل راحت تر و بیشتری شل شده و همچون لیموساکشن سنتی نیازی به بیهوشی کامل و صد در صدی بیمار نباشد. این موضوع هم در حین عمل کار را برای جراح ساده تر می کند و هم می تواند شرایط پس از عمل را برای بیمار ساده تر کند.

عدم آسیب به بافت ها

مورد بعدی در خصوص عدم آسیب دیدن بافت های اطراف ناحیه مورد نظر است. سه بافت عروقی، ماهیچه ای و اعصاب در قسمت شکم و پهلوها وجود دارند که اهمیت بسیار زیادی نیز دارند. این سه بافت می توانند در زمان لیپوساکشن صدمه ببینند. اما این موضوع در لیپوماتیک وجود ندارد و جای نگرانی از این بابت نخواهید داشت.

هزینه

هزینه پیکر تراشی با استفاده از روش لیپوماتیک می تواند نسبت به روش لیپوساکشن کمی بالاتر باشد. به همین دلیل نیز بهتر است ابتدا از این موضوع مطلع باشید. اما با توجه به آن که عوارض این روش بسیار کمتر است، می توانیم استفاده از این روش را پیشنهاد دهیم.

درد و تورم

در لیپوماتیک که برای پیکر تراشی استفاده می شود، درد، کبودی و تورم بسیار کمتری را شاهد خواهد بود. این موضوع به دلیل نحوه انجام عمل جراحی و فشارهای کمتری است که بر روی ناحیه مورد نظر در حین عمل وارد می شود. لوله کانولا بسیار ظریف تر از لوله های ساکشن می باشد و همین موضوع سبب می شود تا لیپوماتیک دارای عارضه های ظاهری کمتری باشد.

دوران نقاهت

دوران نقاهتی که فرد لازم است طی کند، مربوط به آن می شود که بیمار در استراحت مطلق باشد. از این بابت می توانیم بگوییم که هم لیپوساکشن و هم لیپوماتیک با یکدیگر تقریبا برابر بوده و بیمار لازم است تا زمان مشخصی را در این شرایط طی کند.

جمع بندی

پیکر تراشی، لیپوماتیک و به طور کلی عمل های جراحی که دارای ریسک بالایی هستند از جمله مواردی به شمار می روند که این روزها اهمیت بسیار زیادی پیدا کرده اند. به همین خاطر سعی کردیم تا در مورد این نوع از عمل های جراحی زیبایی اطلاعاتی جامع در اختیار شما قرار دهیم. در صورتی که نیاز به داشتن اطلاعات بالاتر با جزئیات بیشتری هستید، می توانید به دیگر مقالاتی که در سایت ما درج شده اند نیز مراجعه کنید. در صورت نیاز نیز می توانید با کارشناسان ما تماس گرفته و اطلاعات بیشتری را به این صورت به دست آورید.

برگرفته از وب سایت https://clinicmah.com/