قرار گرفتن در رتبه های برتر، در نتایج نشان داده شده توسط موتور جستجوی گوگل همواره یکی از دغدغه های مهم کسب و کارها است چرا که روزانه میلیاردها سرچ مختلف توسط گوگل انجام می شود.

حال اگر کسب و کارها بتوانند در نتایج نمایش داده شده، جایگاه مناسبی داشته باشند، می توانند ترافیک خوبی را به وب سایت خود جذب نموده و از این طریق به کسب و کار خود رونق ببخشند. راه های متفاوتی برای قرار گرفتن در رتبه های برتر در صفحه نتایج گوگل وجود دارد. از جمله مهم ترین این راه ها می توان به تبلیغات گوگل و سئو سایت اشاره نمود. در این مقاله قصد داریم تا به معرفی و مقایسه تبلیغات گوگل و سئو برای کسب رتبه برتر بپردازیم.

پس اگر شما هم می خواهید با این راه ها و تفاوت های آن ها آشنا شوید، تا انتها با ما همراه باشید.

تبلیغات گوگل چیست؟

احتمالا شما در نتایج گوگل با سایت هایی مواجه شده اید که در کنار آن ها حروف Ad نوشته شده باشد. این سایت ها همان و ب سایت هایی هستند که از تبلیغات گوگل استفاده می نمایند. در واقع، گوگل ادز یکی از سرویس های گوگل می باشد که وب سایت های مختلف می توانند برای تبلیغات از آن استفاده نمایند.

به عبارت دیگر، تبلیغات گوگل، یک سیستم مزایده بزرگ می باشد که صاحبان کسب و کارهای مختلف برای تبلیغ کسب و کار خود و بدست آوردن جایگاه مناسب در صفحه نتایج گوگل، در آن با یکدیگر رقابت می کنند. هزینه تبلیغات به وسیله این سرویس، به صورت کلیکی محاسبه می گردد. به این معنی که، هر بار که فردی طراحی سایت شما را توسط این سرویس، مشاهده نموده و بر روی آن کلیک نماید از شما هزینه تبلیغات گرفته می شود. با استفاده از این پلتفرم تبلیغاتی گوگل، شما می توانید وب سایت خود را در مدت زمان بسیار کوتاهی، در نتایج برتر گوگل قرار دهید.

سئو سایت چیست؟

سئو، بهینه سازی وب سایت، برای موتورهای جستجو است. برترین موتور جستجوی دنیا، موتور جستجوی گوگل می باشد. به همین دلیل اکثر وب سایت ها نیز برای نمایش در موتور جستجوی گوگل بهینه سازی می شوند.

در واقع سئو، فرآیندی است که در آن، شما اقداماتی را که توسط گوگل توصیه شده اند و می توانند باعث بهتر درک شدن محتوای وب سایت، برای کاربران و گوگل شوند انجام می دهید.

با انجام تکنیک های سئو، وب سایت شما می تواند رتبه مناسبی را در صفحه نتایج گوگل کسب نماید و از این طریق ترافیک مناسبی را جذب کند. به عبارت دیگر شما با استفاده از سئو، کیفیت وب سایت و محتواهای موجود در وب سایت خود را افزایش می دهید و از این طریق می توانید رضایت گوگل و کاربرانتان را جلب نموده و در صفحه نتایج، جایگاه مناسبی را کسب نمایید.

معرفی مفهوم سئو سایت

 

مقایسه تبلیغات گوگل وسئو:

مقایسه سئو سایت و تبلیغات گوگل

 

پس از معرفی روش های مختلف برای کسب جایگاه برتر در نتایج گوگل، اکنون می خواهیم به مقایسه این دو روش بپردازیم. همان گونه که اشاره شد، با استفاده از تبلیغات گوگل، شما می توانید در کوتاه ترین زمان ممکن (کمتر از 24 ساعت) در رتبه های برتر نتایج گوگل برای کلمه کلیدی مورد نظرتان قرار بگیرید اما سئو فرآیندی زمان بر است. به این معنا که شما باید به صورت مداوم بر روی وب سایت خود کار کنید و یا از سئوکاران حرفه ای استفاده نمایید تا بتوانید وب سایت خود را برای موتورهای جستجو و کاربران بهینه سازی کنید.

 با استفاده از تبلیغات گوگل، باید به ازای هر کلیکی که کاربران را از صفحه نتایج به وب سایت شما می رساند، هزینه پرداخت کنید. در صورتی که هزینه تبلیغات را نپردازید وب سایت شما از رتبه های برتر نتایج حذف شده و به جایگاه واقعی خود باز می گردد اما با استفاده از سئو، شما برای کلیک کاربران هزینه ای را به گوگل پرداخت نمی کنید. بلکه برای بهبود کیفیت وب سایت خود هزینه می کنید تا بتواند به صورت طبیعی در صفحه نتایج، جایگاه مناسبی را کسب نماید. با اینکه فرآیند سئو، فرایندی زمان بر است، اما نتایج حاصل از سئو کردن وب سایت، ماندگاری بیشتری دارند.

برای دریافت نتیجه مناسب چه باید کرد؟

با اینکه استفاده از تبلیغات گوگل می تواند در مدت زمان کوتاهی، وب سایت شما را به رتبه های برتر در نتایج گوگل برساند اما این روش، نمی تواند به عنوان یک راه حل همیشگی در نظر گرفته شود چرا که شما باید همواره برای تبلیغات، مبلغی را به دلار به گوگل پرداخت نمایید.  

همچنین به دلیل زمان بر بودن انجام فرآیند های سئو، برخی مواقع برای دریافت بازدهی سریعتر می توان از تبلیغات گوگل استفاده نمود.

پس بهتر است برای کسب نتیجه مناسب، از هر دو این روش ها به صورت تلفیقی و در جایگاه مناسب استفاده شود اما برای تشخیص زمان مناسب برای استفاده از هر یک از این روش ها و همچنین برای پیاده سازی هر چه بهتر این روش ها، به کمک متخصصان این حوزه نیازمندیم. زیرا استفاده از متخصصان در این زمینه، باعث می شود تا در ازای مبالغی که در این راه هزینه می کنیم، بتوانیم حداکثر بازدهی را بدست آوریم .

سخن پایانی:

در این مقاله به معرفی و مقایسه روش های مختلف برای رسیدن به جایگاه مناسب در صفحه نتایج گوگل پرداختیم.

همان گونه که اشاره شد، شما برای موفقیت هر چه بیشتر در این زمینه باید از متخصصان این حوزه استفاده نمایید. زیرا انجام هر گونه اشتباهی در این مسیر، باعث اتلاف هزینه های شما خواهد شد و شما را از اهدافتان دور خواهد نمود.

یکی از شرکت های متخصص در زمینه طراحی سایت و سئو سایت، شرکت آی تی مهر می باشد. شرکت آی تی مهر با بهره گیری از تخصص افراد کارآزموده، می تواند در این مسیر به شما یاری رساند. شرکت آی تی مهر، خدمات مختلفی از جمله طراحی سایت، سئو سایت، مدیریت صفحات اجتماعی و عکاسی صنعتی را به شما عزیزان ارائه می دهد.

شما می توانید سوابق و نمونه کارهای شرکت را از طریق وب سایت شرکت مشاهده نموده و با اطمنیان خاطر از خدمات ما استفاده نمایید.

 

معرفی مفهوم سئو سایت
مقایسه سئو سایت و تبلیغات گوگل