هزاران نفر از فعالان محیط زیست در دومین روز از موج تازه اعتراضات به تغییرات آب‌وهوایی و انفعال دولت‌های جهان در برابر گرمایش زمین، در خیابان های لندن تظاهرات کردند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، در این حرکت اعتراضی که از سوی گروه موسوم به قیام علیه انقراض سازمان‌دهی شده بود، شرکت کنندگان مقابل ساختمان پارلمان انگلیس تجمع کرده و خواستار افزایش تلاش‌ دولت‌ها برای حمایت از محیط زیست شدند.

آن‌ها پلاکاردها و شعارنوشته‌هایی را حمل می‌کردند که روی آن‌ها عبارت‌هایی درباره تبعات فاجعه‌بار گرمایش زمین نوشته بود. 

معترضان در پایان تظاهرات روزشنبه به نشان اعتراض روی زمین دراز کشیدند. آن‌ها قرار است تا روز دوشنبه به اعتراضات خود ادامه دهند. 

اعضای گروه قیام علیه انقراض طی سال‌های اخیر در اقداماتی مانند بستن خیابان منتهی به پارلمان، چسباندن خود به قطارهای شهری و امثال آن، در رفت و آمد شهری اختلال ایجاد کرده تا این پیام را مخابره کنند که وضعیت اقلیمی در مرحله اضطراری است.

این گروه علاوه بر اعلام رسمی وضع اضطراری، خواستار آن هستند که دولت از طریق تصویب قوانین الزام‌آور، افزایش روزافزون دی‌اکسید کربن را تا سال ۲۰۲۵میلادی به صفر برساند. آن‌ها می‌گویند شرکت‌های تجاری در لندن ۱۵ درصد از انتشار گازهای گلخانه‌ای را به لحاظ مالی تامین می‌کند.

معترضان همچنین از دولت می‌خواهند که ساختمان‌ها در سراسر این کشور را به‌گونه‌ای عایق‌بندی کند که منجر به کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای شود.125