سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه دیگر برتری و سلطه‌گری آمریکا در جهان وجود ندارد و همه چیز به سمت دنیای چندقطبی پیش می‌رود، گفت: این همان چیزی است که اسرائیل را نگران می‌کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از ایرنا؛ سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان پنجشنبه شب به مناسبت سالروز آزادسازی لبنان موسوم به «عید مقاومت و آزادسازی» در سخنانی گفت: که عید مقاومت یادآور پیروزی بزرگی است که لبنان به دست آورد. 

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: باید به همه نسل‌ها و مردم لبنان یادآوری کرد که پیروزی که به دست آمد مجانی نبود، بلکه نتیجه سال ها فداکاری بود.

نصرالله افزود: اسرائیل اکنون پشت دیوارها و آتش پنهان شده است و قادر به تحمیل شروط خود در مذاکره با مردم فلسطین نیست.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه مقابل شکاف داخلی اسرائیل، انسجام و استواری محور مقاومت است، گفت: جنگ با دشمن صهیونیستی به پایان نرسیده است و بخشی از سرزمین ما همچنان در اشغال است.

وی در ادامه از مواضع ایران و سوریه در حمایت از مقاومت قدردانی کرد و افزود:  مواضع آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور ایران در سفر به سوریه پس از ۱۲ سال جنگ جهانی علیه این کشور، موید انسجام محور مقاومت است.

نصرالله همچنین و در پاسخ به تهدیدات «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به او گفت: این شما نیستید که ما را به جنگ بزرگ تهدید می‌کنید بلکه این ما هستیم که شما را به چنین جنگی تهدید می‌کنیم.

سید حسن نصرالله با بیان اینکه دشمن توانست روابط خود را با برخی از رژیم‌های عربی عادی کند، اما قادر به عادی سازی روابط با مردم آنها نبود، افزود: رژیم اشغالگر متوجه شده است که رژیم‌های عربی قادر به تحمیل عادی سازی بر مردم خود نیستند.

نصرالله در ادامه با اشاره به عملیات اخیر نیروهای مقاومت فلسطین در غزه علیه رژیم صهیونیستی، گفت: افزایش قدرت بازدارندگی مقاومت در ازای فرسایش قدرت بازدارندگی اسرائیل همان چیزی است که عملیات «انتقام آزادگان» در غزه نشان داد.

دبیرکل حزب الله افزود: اسرائیلی‌ها نتوانستند قدرت بازدارندگی خود را تقویت کنند و متوجه شدند که بهای هر تجاوز را پرداخت خواهند کرد.

وی همچنین گفت: اسرائیلی‌ها تهدیدهای اخیر خود را به دلیل ترس به وجود آمده در شهرک‌های صهیونیست نشین و آخرین رزمایش حزب‌الله و نیز کاهش گردشگران و سقوط ارزش پولیشان در مقابل دلار پس گرفتند.

دبیرکل حزب الله با تاکید بر اینکه جنگ بزرگ در منطقه، رژیم اشغالگر را به ورطه نابودی سوق خواهد داد، تصریح کرد: دشمن باید بترسد و هوشیار باشد که اشتباه محاسباتی نکند و در هیچ کشوری مرتکب اشتباه نشود که منجر به جنگ بزرگ شود. 

وی در پایان افزود: اسرائیل سرنگون می‌شود و سرنگونی آن قطعا رخ خواهد داد. 125