تهران- ایران پرس: فرمانده کل ارتش جمهوری اسلامی ایران در پی بازتاب گسترده رسانه‌ای مأموریت ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، در پیامی خطاب به رئیس سازمان صدا و سیما از آن سازمان و رسانه‌های جمعی قدردانی کرد.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش، روز شنبه پس از طی 65 هزار کیلومتر دریانوردی به دور کره زمین و عبور از اقیانوس های هند، آرام و اطلس وارد آب‌های سرزمینی  کشور شد و در محدوده آب‌های بندر عباس در آب های خلیج فارس مورد استقبال جنگنده های نیروی هوایی ارتش و انبوهی از شناورهای ایرانی قرار گرفت.

ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که به نام ناوگروه 360 نیز شناخته می‌شود، 29 شهریور 1401 به ماموریت دریانوردی دور کره زمین اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، متن پیام قدردانی امیر سرلشکر «سیدعبدالرحیم موسوی» خطاب به پیمان جبلی رئیس رسانه ملی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند، جناب آقای دکتر پیمان جبلی

رئیس محترم سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران

سلام علیکم

با توکل به خداوند و در اجرای تدبیر فرماندهی معظم کل قوا (مدظله‌العالی) و با تکیه بر ایمان، توانمندی، دانش و تخصص کارکنان و بهره‌گیری از تجهیزات بومی، ناوگروه 86 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران موسوم به کد 360، امواج سهمگین اقیانوس‌ها را پشت سر گذاشت و پس از هشت ماه دریانوردی با پیمایش کره زمین و ثبت طولانی‌ترین دریانوردیِ تاریخ کشور، طی روز‌های اخیر به میهن بازگشت که مورد تفقد فرماندهی معظم کل قوا حضرت امام خامنه‌ای عزیز (مدظله‌العالی) قرار گرفت و اخبار مربوط به بازگشت این ناوگروه و شرح مأموریت‌های آن، بازتاب گسترده‌ای در سطح رسانه‌های داخلی و بین‌المللی داشت.

بی‌تردید، دستیابی به این سطح از انعکاس اقدام راهبردی و حرکت بزرگ نیروی دریایی ارتش که تنویر افکار عمومی، ارتقاء روحیه مردم شریف کشورمان و شادی دوستداران نظام و ایران سربلند اسلامی را در پی داشت و خشم دشمنان را برانگیخت، محقق نمی‌شد مگر با تدابیر، همراهی و پشتیبانی‌های بی‌شائبه جنابعالی، قائم مقام ارجمند رسانه ملی و معاونت‌های محترم سیاسی، سیما، برون‌مرزی، صدا، امور استان‌ها و فنی که حقاً به‌نحو مطلوب پای کار آمدند و در مسیر جریان‌سازی رسانه‌ای این مأموریت خطیر نقش بسزایی داشتند.

در این حرکت بزرگ رسانه‌ای، سایر رسانه‌های جمعی اعم از خبرگزاری‌ها، مطبوعات، پایگاه‌های خبری و اطلاع‌رسانی، شبکه‌های اجتماعی در فضای مجازی و رادیو تلویزیون‌های کشور‌های اسلامی و دوست نیز به‌نحوی شایسته این روند امیدآفرین را تقویت کردند که درخور تقدیر است.

اینجانب به نمایندگی از آحاد فرماندهان و کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران بویژه دریادلان ایثارگر و حماسه‌ساز ناوگروه 86 نیروی دریایی، از زحمات و حمایت‌های بی‌دریغ سازمان محترم صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران کمال قدردانی و تشکر را داشته و از درگاه خداوند متعال توفیق روزافزون آن برادر ارجمند را در مسیر تحقق آرمان‌های والای انقلاب اسلامی تحت رهبری مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) خواستارم.

گفتنی است ورود ناوگروه 86 به بندرعباس و مراسم استقبال رسمی از دریادلان ارتش جمهوری اسلامی ایران به طور زنده ازخبرگزاری ایران پرس پوشش داده شد. 

 117