رم- ایران‌پرس: همایش بین‌المللی فلسطین در حقوق بین‌الملل در سفارت فلسطین در رم، پایتخت ایتالیا، برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، جمعی از حقوقدانان و کارشناسان ایتالیایی، فلسطینی و اروپایی روز سه‌شنبه در همایش فلسطین در حقوق بین‌الملل شرکت داشتند.

تداوم نقض حقوق فلسطینیان و ابعاد حقوق‌بشری جنایت‌های رژیم صهیونیستی علیه زنان و کودکان فلسطینی و همچنین وضعیت اسفبار زندانیان فلسطینی در زندان‌های اسرائیل در همایش یک روزه فلسطین در رم بررسی شد.

سخنرانان در همایش فلسطین در حقوق‌بین‌الملل تاکید کرد: وضعیت حقوقی فلسطین امروز برای تضمین صلح به عنوان یک عنصر ضرروی در صحنه بین‌الملل و برخورداری مردم فلسطین از حقوق بنیادین خود حائز اهمیت است.

به گفته سخنرانان فلسطینی، رژیم اشغالگر قدس از سال 1967 میلادی تاکنون بیش از یک میلیون و دویست هزار فلسطینی بی‌گناه را زندانی کرده است.

آنان گفتند، رژیم اسرائیل در این مدت همچنین زندان‌ها و بازداشتگاه‌های زیادی را برای اسیران فلسطینی و به بند کشیدن روح و جسم آنان دایر کرده است.

«یوسف سلمان» (YOUSEF SALMAN) رئیس جامعه فلسطینی‌ها در رم به خبرنگار ایران‌پرس در پایتخت ایتالیا گفت: بررسی وضعیت زندانیان فلسطینی در زندان‌های اسرائیل و ادامه سرکوب فلسطینی‌ها توسط صهیونیست ها از جمله اهداف این همایش بود.

وی افزود:‌ ما سیاست و اقدامات جنایتکارانه رژیم اسرائیل را به اطلاع جهانیان می‌رسانیم.

رئیس جامعه فلسطینی‌ها در رم تاکید کرد: ما در این همایش با ملت فلسطین و مبارزات بر حق آنها اعلام همبستگی کردیم.

یوسف سلمان همچنین گفت: همزمان با برگزاری همایش بین‌المللی فلسطین در رم، همایش اعلام همبستگی با ملت فلسطین به طور همزمان در دیگر پایتخت‌های اروپایی برگزار می‌شود.

شنبه گذشته نیز هم‌زمان با هفتاد و پنجمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی موسوم به «روز نکبت»، گروهی از ایتالیایی‌ها و فلسطینی‌های مقیم ایتالبا در رم تجمع کردند.

در این تجمع جنایت‌های رژیم اشغالگر قدس ضد ملت مظلوم فلسطین محکوم شد.

112

بیشتر بخوانید:

روز نکبت؛ تجمع ضد صهیونیستی در رم