تهران- ایران پرس: اجتماع بزرگ مادران و شیرخوارگان عاشورایی و آیین بزرگداشت مقام حضرت علی اصغر(ع) جمعه در شبستان مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

همایش بین‌المللی شیرخوارگان حسینی که در دو سال کرونایی به صورت محدود برگزار و هموطنان از طریق پخش تلویزیونی با این مراسم همراه شده بودند، امسال و در بیستمین سالگرد این مراسم، قرار است به صورت عمومی در ۷۵۰۰ نقطه ایران و ۴۵ کشور جهان برگزار شود. مادران علاقه‌مند می‌توانند در اولین جمعه ماه محرم همراه با فرزندان شیرخوار خود در این همایش شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، به مناسبت فرا رسیدن ایام عزاداری سید و سالار شهیدان و یاران باوفایش، جمعه ۱۴ مردادماه برابر با هفتم محرم الحرام ۱۴۴۴ از ساعت هشت تا ۹:۳۰ مجلس سوگواری شهید شیرخواره کربلا، در مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

حجت الاسلام مسعود عالی سخنران این مراسم است و میثم مطیعی به ذکر مصیبت اهل‌بیت(ع) می‌پردازد.

درهای مصلی از ساعت ۶:۳۰ باز خواهد بود و شهروندان می‌توانند برای عبور و مرور از ورودی‌های‌ شماره ۱۸ و ۱۹ در بزرگراه رسالت، ورودی‌های شماره ۷، ۱۳، ۱۵ در خیابان شهید قنبرزاده و ورودی‌های شماره ۱ و ۳ در خیابان شهید بهشتی استفاده کنند.

علاوه بر این، همانند سایر برنامه های مصلی، ایستگاه مترو شهید بهشتی و ایستگاه مترو مصلای امام خمینی(ره) آماده خدمت‌رسانی هستند.

در این مراسم رعایت شیوه نامه های بهداشتی و استفاده از ماسک الزامی است.

در همین حال، داود منافی‌پور، دبیر مجمع جهانی حضرت علی‌اصغر علیه‌السلام در بیانیه‌ای با انتقاد از مصلی تهران اعلام کرد این مجمع مجوز حضور در مصلی تهران را پیدا نکرده است. 

/ 114