اسفند 20, 1401 08:14 Asia/Tehran [Updated: اسفند 20, 1401 09:04 Asia/Tehran]

ابوجا- ایران‌پرس: خبرنگار ایران‌پرس در نیجریه گزارش داد، مردم نیجریه این روزها با کمبود مداوم پول نقد روبه‌رو هستند.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، با تشدید بحران پولی و نقدینگی در نیجریه، وضعیت زندگی و اقتصادی در این کشور غرب‌آفریقا سخت شده و مردم نیجریه با حضور در برابر بانک‌ها، خشم خود را به‌نمایش می‌گذارند.

با تداوم بحران نقدینگی در نیجریه، مردم این کشور برای هزینه‌های روزانه پولی ندارند و همچنین بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک تعطیل شده است.

خبرنگار ایران‌پرس از برخی بانک‌ها در ابوجا (پایتخت نیجریه)، کانو و بائوچی بازدید کرد که در آن‌ها صف‌های طولانی دیده می‌شود. مردم برای برداشت روزانه پول با مشکل رو‌به‌رو هستند.

انتظار طولانی در برابر یک خودپرداز

خبرنگار ایران‌پرس مطلع شده است، برخی مردم نیجریه ازجمله زنان در اتاقک‌های خودپرداز بانک‌ها می‌خوابند و برخی مردم هم ساعت چهار صبح خانه‌های خود را ترک می‌کنند تا شاید به پولی دسترسی پیدا کنند.

شماری از مردم معترض نیجریه که مقابل بانک‌ها و خودپردازها صف کشیدند به خبرنگار ایران‌پرس گفتند، ساعت‌ها در صف هستند اما هیچ پولی دریافت نکردند.

آنان با بیان اینکه فقط بانک تاج پول پرداخت می‌کند، از دولت نیجریه خواستند نقدینگی را آزاد کند تا مردم روزانه به پول نقد دسترسی داشته باشند، رنج خیلی زیاد است.

صف مقابل خودپرداز در نیجریه

مردی نیجریه‌ای در میان صف دریافت پول به خبرنگار ایران‌پرس گفت، همانطور که می‌بینید، وضعیت نگران‌کننده و بسیار آزاردهنده است، زیرا مردم نمی‌‎توانند پول خودشان را به آسانی دریافت کنند.

زن نیجریه‌ای هم با عصبانیت با ایران‌پرس گفت وگو می‌کرد گفت، نبود پول نقد، مجازات وحشتناکی است و زنان در بانک می‌خوابند.

خبرنگار ایران‌پرس در نیجریه همچنین گزارش داد، در برخی مناطق این کشور، معترضان خشمگین به دستگاه‌های خودپرداز و بانک‌ها حمله و در اعتراض به کمبود پول نقد، جاده‌ها را مسدود کردند.

بیشتر بخوانید: 

فریاد اعتراضی مردم نیجریه برای کمبود و گرانی سوخت  

کمبود پزشک در نیجریه

کلیدواژه