خرداد 01, 1402 07:43 Asia/Tehran [Updated: شهریور 19, 1402 16:26 Asia/Tehran]
  • عکاس: حسن نصیرو
    عکاس: حسن نصیرو

کادونا- ایران‌پرس: به‌دستور فرماندار پیشین ایالت کادونا، اموال عمومی و شخصی مردم مسلمان و اعضای جنبش اسلامی نیجریه در ایالت کادونا تخریب شده است.

به گزارش خبرگزاری ایران‌پرس، «نصیرو احمد الروفای» Nasiru Ahmad Elrufai روز یکشنبه دستور تخریب اموال مسلمانان در ایالت کادونا را صادر کرد و نیروهای حامی وی، منازل، خودرو و اماکن عمومی ازجمله مدرسه و بیمارستان متعلق به مسلمانان و جنبش اسلامی نیجریه را در کادونا تخریب کردند.

یکی از ساکنان کادونا و عضو جنبش اسلامی نیجریه به خبرنگار ایران‌پرس گفت، ازجمله ساختمان‌های تخریب شده بیمارستان «الکوثر» و خانه شیخ «علیو ترمیزی» Aliyu Tirmizi نماینده شیخ «ابراهیم زکزاکی»، رهبر جنبش اسلامی نیجریه در ایالت کادونا و همچنین چند مدرسه است.

نماینده شیخ «ابراهیم زکزاکی» در ایالت کادونا هم به ایران‌پرس گفت، جنبش اسلامی نیجریه از روش قانونی، حقوق خود را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش خبرنگار ایران‌پرس، فرماندار پیشین ایالت کادونا به‌شدت مخالف جنبش اسلامی نیجریه است و پس از اینکه نتوانست در ماجرای قتل‌عام زاریا به اهداف سیاسی خود برسد، اکنون با تخریب گسترده اموال مردم مسلمان و حامی این جنبش در کادونا، به‌دنبال تحریک جنبش اسلامی نیجریه است تا سلاح به‌دست بگیرد و دولت را هدف قرار دهد.

بیشتر بخوانید: 

تشدید فشار بر مسلمانان نیجریه و طرفداران شیخ زکزاکی

کلیدواژه