آذر 14, 1398 04:33 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • وال استریت ژورنال: آمریکا 14000 نظامی دیگر به غرب آسیا اعزام می کند

روزنامه آمریکایی "وال استریت ژورنال" چهارشنبه شب به نقل از مقامات این کشور اعلام کرد، دولت "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا در حال بررسی طرح اعزام هزاران نیرو و تجهیزات نظامی جدید به منطقه غرب آسیا به بهانه «ایجاد بازدارندگی در برابر ایران» است.

به گزارش پارس تودی، وال استریت ژورنال خاطرنشان کرد، در صورت تایید نهایی این طرح، آمریکا ده‌ها کشتی، تجهیزات نظامی جدید و دستکم چهارده هزار نظامی دیگر به منطقه غرب آسیا اعزام خواهد کرد.

آمریکا از ماه می سال جاری تاکنون نیز مجموعا چهارده هزار نظامی را به همین  بهانه به منطقه اعزام کرده است.

تصویب طرح ادعایی "وال استریت ژورنال"، این رقم را تا دو برابر افزایش خواهد داد.

واشنگتن بعد از خروج غیرقانونی از برجام (8 می 2018) در راستای سیاستی موسوم به "فشار حداکثری" به اقداماتی تحریک‌آمیز فراوانی از جمله، قرار دادن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در لیست گروه های تروریستی، اعزام نیروهای جدید، اعزام یک ناوگروه، چند بمب‌افکن بی‌-52 و چند جنگنده اف-22 به منطقه روی آورده است.

این اقدامات آمریکا با واکنش های گسترده بین المللی روبرو شده است.

معاون وزیر خارجه روسیه اخیرا تاکید کرد، تمرکز نیروهای خارجی وضعیت در خلیج فارس را بدتر و احتمال درگیری نظامی را افزایش می دهد.

"سرگئی ریابکوف" اظهار داشت، روسیه بارها به آمریکا اعلام کرده است از تشدید تنش با ایران در منطقه خودداری کند.

"آنتونیو گوترش" دبیرکل سازمان ملل هم اخیرا از آمریکایی ها خواسته بود از ایجاد تنش و  درگیری در منطقه اجتناب کنند.

جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از اعضای اصلی جبهه مقاومت،  نقشی اساسی در مقابله با توطئه ها و اقدامات محور آمریکایی - صهیونیستی در منطقه دارد.117

کلیدواژه

کامنت