آذر 17, 1398 05:37 Asia/Tehran [Updated: آذر 18, 1398 14:09 Asia/Tehran]
  • حقوقدانان آمریکایی: استیضاح ترامپ قانونی است

500 حقوقدان آمریکایی روز شنبه در نامه‌ای به کنگره این کشور، رفتار و عملکرد "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا را براساس قانون اساسی این کشور در زمره "خیانت " و قابل استیضاح دانستند.

به گزارش پارس تودی، این 500 حقوقدان آمریکایی در این نامه تصریح کردند، شواهد قاطع وجود دارد  که ترامپ به سوگند ریاست جمهوری خود خیانت کرده است.

در نامه این 500 حقوقدان آمریکایی تاکید شده است، رئیس جمهور آمریکا از قدرت خود به منظور فشار بر دولت خارجی در جهت تاثیر بر روند انتخابات آتی آمریکا استفاده کرده است.

ترامپ این روز‌ها درگیر رسوایی جدیدی موسوم به "اوکراین گیت" است.

به تازگی افشاگری ناشناس اعلام کرد، ترامپ  اواخر ماه ژوئیه در تماس تلفنی با "ولودیمیر زلنسکی" همتای اوکراینی خود از وی خواسته بود اطلاعاتی را در اختیارش قرار دهد که می‌تواند به وجهه "جو بایدن" نامزد دموکرات انتخابات 2020 آمریکا و رقیب اصلی او صدمه وارد کند.

گفته می‌شود ترامپ ارائه کمک 250 میلیون دلاری نظامی آمریکا به اوکراین را به تحقیق درباره فساد ادعایی بایدن و پسرش منوط کرده است. 

پس از این رسوایی، روند تحقیقات استیضاح ترامپ با دستور "نانسی پلوسی" رئیس دموکرات مجلس نمایندگان آمریکا آغاز شد. تاکنون دستکم 225 عضو مجلس نمایندگان از استیضاح ترامپ حمایت کرده‌ اند.

"پلوسی" سه شنبه 24 سپتامبر با تاکید بر اینکه در آمریکا هیچکسی بالاتر از قانون نیست آغاز رسمی تحقیقات در خصوص استیضاح "ترامپ" را اعلام کرد.

دموکرات ها معتقند اقداماتی که تا به امروز رئیس جمهور این کشور انجام داده به طور جدی قانون اساسی آمریکا را نقض کرده است.117

بیشتر بخوانید:

پایان مهلت کنگره به کاخ سفید درباره استیضاح ترامپ

تاکید پلوسی بر اهمیت استیضاح ترامپ

 

کلیدواژه

کامنت