بهمن 22, 1398 09:23 Asia/Tehran [Updated: بهمن 22, 1398 10:29 Asia/Tehran]
  • رونمایی از لایحه بودجه 4.8 تریلیون دلاری آمریکا

رئیس جمهور آمریکا از لایحه بودجه 4.8 تریلیون دلاری این کشور برای سال 2021 رونمایی کرد.

به گزارش پارس تودی؛ بودجه پیشنهادی جدید، شامل کاهش شدید وام دانشجویی، ارائه مسکن ارزان‌ قیمت، کوپن غذا و کمک‌های دارویی است که بازتاب تلاش‌های "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا تحت عنوان کاهش هزینه‌های فدرال به شمار می رود.

در لایحه پیشنهادی، بودجه ارتش آمریکا به طور چشمگیری افزایش یافته است.

افزایش اعتبارات مالی مقابله با چین و روسیه و نیز اختصاص اعتبار به طرح جنجالی دیوارکشی در مرز مکزیک، از دیگر ویژگی های لایحه بودجه پیشنهادی دولت ترامپ برای سال 2021 است. 

ترامپ روز دوشنبه در جمع فرمانداران ایالت های آمریکا گفت: در این لایحه بودجه سال 2021 سرمایه‌گذاری گسترده ای برای ارتش و زرادخانه هسته‌ای آمریکا در نظر گرفته شده است.

لایحه بودجه دولت ترامپ برای سال 2021 به تلاش نکردن آن برای کاهش کسری بودجه یک تریلیون دلاری آمریکا با انتقادهای گسترده در آمریکا مواجه شده است.

ترامپ در واکنش به این انتقادها گفت: بودجه خیلی خوبی خواهیم داشت که شامل بودجه بسیار قدرتمندی برای ارتش است چون ما گزینه دیگری نداریم.

"نانسی پلوسی" رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز یکشنبه پس از انتشار نسخه ای از لایحه بودجه دولت ترامپ برای سال 2021  گفت: رئیس جمهور بار دیگر نشان داد که برای سلامت و امنیت مالی خانواده های آمریکایی، ارزشی قائل نیست.138/118

بیشتربخوانید:

تصویب بودجه نظامی 2020 آمریکا در سنا؛ گامی برای افزایش نظامی گری/ تحلیل

ناکامی تازه ترامپ در تامین بودجه دیوار مرزی

کسری بودجه دولت آمریکا به مرز 1 تریلیون دلار رسید

کلیدواژه

کامنت