اردیبهشت 05, 1399 14:07 Asia/Tehran [Updated: اردیبهشت 07, 1399 10:35 Asia/Tehran]
  • هشدار عضو کنگره آمریکا درباره تنش آفرینی جدید ترامپ علیه ایران

عضو مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا درباره تنش آفرینی جدید "دونالد ترامپ" رئیس جمهور این کشور علیه ایران در بحبوحه بحران شیوع ویروس کرونا هشدار داد.

به گزارش پارس تودی، "ایلهان عمر" در صفحه توییتر خود نوشت: "دونالد ترامپ" سعی دارد در بحبوحه یک بیماری همه گیر، تنش‌ها با ایران را تشدید کند.

ایلهان عمر این هشدار را در واکنش به تهدید اخیر ترامپ علیه شناورهای نظامی ایران داده است.

دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز چهارشنبه در توییتی به لفاظی علیه ایران پرداخت و در واکنشی منفعلانه به حضور قدرتمند ایران در آبهای خلیج فارس مدعی شد، دستور حمله به قایق‌ های ایرانی را صادر کرده است.

مقام های وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) اعلام کرده اند که دستور حمله به شناورهای ایرانی را دریافت نکرده اند. 

سردار سرلشکر "حسین سلامی"  فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه در واکنش به این لفاظی ترامپ تصریح کرد: به آمریکایی‌ها اعلام می کنیم که در دفاع از امنیت ملی، مرزهای آبی، منافع دریایی و امنیت کشتیرانی و نیروهایمان در دریا کاملاً مصمم و جدی هستیم و هر اقدامی با پاسخ قاطع ، موثر و سریع ما مواجه خواهد شد.

جمهوری اسلامی بار‌ها اعلام کرده است، رصد شناور‌ها و هواپیما‌های جنگی خارجی در تنگه هرمز و خلیج فارس حق ایران است و درصورت تعرض آن‌ها به حریم دریایی و هوایی ایران، طبق قوانین بین المللی با آن‌ها برخورد خواهد شد.

138/117

بیشتربخوانید:

پاسخ ظریف به تهدید نظامی ترامپ

تلاش ترامپ برای تنش آفرینی و تهدید صلح و امنیت در خلیج فارس/ تحلیل

کلیدواژه