خرداد 21, 1399 12:00 Asia/Tehran [Updated: مهر 23, 1399 16:03 Asia/Tehran]
  • اسپر در آستانه اخراج قرار گرفت

امریکا- ایران پرس: اعتراضات ضد نژادپرستی وزیر دفاع آمریکا را در آستانه اخراج قرار داد.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، روزنامه آمریکایی وال استریت ژورنال نوشته است که اختلاف‌نظر بین دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا با مارک اسپر، وزیر دفاع این کشور درباره چگونگی برخورد با معترضان، او را تا آستانه اخراج از این سمت پیش برد. 

بنا به این گزارش، شماری از مشاوران ترامپ زمانی که درباره اختلاف ‌نظر وی با اسپر از سوی رئیس جمهوری مورد مشورت قرار گرفتند، ترامپ را از قصد اخراج اسپر منصرف کردند.

اسپر خود را برای این موضوع آماده و حتی متن استعفانامه را تهیه کرده بود، اما برخی از مشاورانش، او را از ارائه استعفانامه به رئیس جمهوری آمریکا منصرف کردند. 

رئیس جمهوری آمریکا به تازگی تهدید کرده است که اگر فرمانداران ایالتی اقدامات لازم را برای سرکوب معترضان انجام ندهند، نیروهای ارتش را با دستور مستقیم خود در خیابان ها مستقر خواهد کرد.  

اسپر و «مارک میلی» رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا با نظر ترامپ به استفاده از 10 هزار نیروی ارتش برای سرکوب معترضان آمریکایی در شهرهای مختلف این کشور مخالفت کرده ‌اند.

اعتراضات در شهرهای آمریکا پس از آن آغاز شد که یک افسر سفیدپوست پلیس آمریکا، 25 مه «جورج فلوید»  George Floyd شهروند سیاه‌پوست آمریکایی را در شهر «مینیاپولیس» به طور فجیعی به قتل رساند.

بیشتر بخوانید: 

نگرانی‌های پنتاگون از تهدیدات ترامپ در برخورد با اعتراضات اخیر

 اعتراضات ضدنژادپرستی در آمریکا، دلایل و مخاطرات

کلیدواژه

کامنت