آبان 10, 1399 08:58 Asia/Tehran [Updated: آذر 06, 1399 14:57 Asia/Tehran]
  •  انتخابات ریاست جمهوری آمریکا؛ بیش از 85 میلیون نفر رأی دادند

جدیدترین آمارها در آمریکا نشان می‌دهد، تاکنون بیش از 85 میلیون آمریکایی در انتخابات زودهنگام برای تعیین رئیس‌جمهوری این کشور شرکت کرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، پایگاه پروژه انتخابات ایالات متحده «United States Election Project» که از زمان آغاز انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری آمریکا به جمع‌آوری آمارهای مربوط به آن پرداخته جمعه شب اعلام کرد، تاکنون بیش از 85 میلیون آمریکایی به نامزد مورد علاقه‌شان رأی داده‌اند.

این میزان رأی زودهنگام در تاریخ آمریکا بی‌سابقه است.

در همین حال؛ «مایکل مک دونالد» (Michael McDonald) رئیس پایگاه پروژه انتخابات ایالات متحده گفت: پیش بینی می شود بیش از 150 میلیون نفر از آمریکایی های واجد شرایط در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر شرکت کنند که این رقم معادل مشارکت 65 درصدی خواهد بود. این بالاترین میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از سال 1908 به شمار می رود.

با توجه به شیوع گسترده ویروس کرونا در آمریکا که تاکنون بیش از 230 هزار نفر را به کام مرگ کشانده است، مقامات اکثر ایالت‌های آمریکا از برگزاری انتخابات پستی به‌منظور جلوگیری از گسترش هرچه بیشتر ویروس کرونا در این کشور حمایت می‌کنند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا اما هیچ فرصتی را برای ابراز مخالفت با رأی‌گیری غیابی از دست نداده و بارها اعلام کرده که این شیوه رأی‌گیری می‌تواند به بروز تقلب گسترده در انتخابات منجر شود.

نتایج اکثر نظرسنجی‌ ها در ماه‌ های اخیر در آمریکا، از پیشتازی «جو بایدن» نامزد حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 نسبت به ترامپ حکایت دارد.

118

بیشتر بخوانید: 

برگزاری انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری آمریکا در واشنگتن دی‌سی

رأی دادگاه ایالت مینه‌سوتا به نفع ترامپ

 

کلیدواژه

کامنت