بهمن 03, 1399 20:24 Asia/Tehran [Updated: اسفند 16, 1399 14:37 Asia/Tehran]
  • چاک شومر: لایحه استیضاح ترامپ دوشنبه به سنای آمریکا ارسال می شود

رهبر اکثریت‌ دموکرات مجلس سنای آمریکا اعلام کرد رئیس مجلس نمایندگان این کشور لایحه استیضاح رئیس جمهوری سابق آمریکا را روز دوشنبه برای محاکمه به سنا ارسال می کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «چاک شومر» رهبر اکثریت‌ دموکرات مجلس سنای آمریکا روز جمعه مطلب مذکور را در ابتدای نشست سنا مطرح کرد که برای رای‌ گیری درباره صلاحیت برخی از گزینه ‌های «جو بایدن» رئیس جمهوری جدید آمریکا برای کابینه برگزار شد.

شماری از سناتورهای جمهوری‌ خواه گفتند، با توجه به استقبال اندک لایحه استیضاح «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری سابق آمریکا در میان سناتورهای این حزب بعید است که محکومیت او در سنای این کشور رأی کافی کسب کند.

تصویب محکومیت «ترامپ» در مجلس سنای آمریکا نیازمند رأی دو سوم سناتورها است. بنابراین علاوه بر تمام سناتورهای دموکرات، دستکم 17 سناتور جمهوری‌خواه باید به محکومیت او رأی مثبت دهند.

مجلس نمایندگان آمریکا، 13 ژانویه طرح استیضاح ترامپ را تصویب کرد.

با تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا، وی به نخستین رئیس‌ جمهور این کشور تبدیل شد که برای دومین بار در زمان حضورش در کاخ سفید استیضاح شده است.

بدنبال حمله حامیان ترامپ به کنگره، مجلس نمایندگان آمریکا طرح استیضاح رئیس جمهوری سابق این کشور را در دستور کار قرار داد.

118

بیشتر بخوانید:

مخالفت پلوسی با درخواست عدم برگزاری دادگاه استیضاح ترامپ

ترامپ در صورت استیضاح از چه مزایایی محروم می‌شود؟

تصویب طرح استیضاح ترامپ در مجلس نمایندگان آمریکا

کلیدواژه