بهمن 22, 1399 20:50 Asia/Tehran [Updated: بهمن 22, 1399 20:54 Asia/Tehran]
  • تعلیق همیشگی حساب کاربری توئیتر ترامپ

یکی از مقام‌های ارشد شرکت توئیتر اعلام کرد، حساب کاربری رئیس‌جمهور سابق آمریکا در این شبکه اجتماعی برای همیشه به حالت تعلیق در آمده است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، «نِد سِگال»، مدیر ارشد مالی شرکت توئیتر در گفت و گو با شبکه «سی‌ان‌بی‌سی» و در پاسخ به این پرسش که آیا حساب کاربری ترامپ در توئیتر با باز‌گشت وی به عرصه سیاست باز‌گردانده می‌شود، اعلام کرد، سیاست کاری ما اینگونه است؛ هنگامی که شما از این شبکه اجتماعی حذف می‌شوید، شما واقعاً حذف شده‌اید چه شما گزارشگر، مدیر مالی یا مقام دولتی سابق یا فعلی باشید.

«سگال» افزود، سیاست‌های ما برای کسب اطمینان از این موضوع طراحی شده که افراد دست به تحریک خشونت نزنند و اگر فردی این کار را انجام دهد، ما مجبور خواهیم بود آنها را از این شبکه حذف کنیم و سیاست‌های ما به این افراد اجازه نمی‌دهد که باز‌گردند.

در هفته‌های منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا و حتی پس از آن، پیام‌های توئیتری ترامپ که به موضوعات مختلفی از جمله اد‌عای تقلب در این انتخابات می‌پرداخت، موجب شد که شبکه اجتماعی توئیتر بر پیام‌های وی برچسب بزند.

 شبکه اجتماعی توییتر در نهم ژانویه، به این بهانه که توییت‌های ترامپ مروج خشونت در این کشور هستند، حساب او را در فاصله حدود ده روز به پایان دوره ریاستش، برای همیشه تعلیق کرد.

توییتر در توضیح دلیل تعلیق حساب کاربری ترامپ، نگرانی از ترویج خشونت بیشتر توسط توییت‌های ترامپ را دلیل این اقدام خود اعلام کرده است.

همزمان با برگزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی «جو بایدن» در انتخابات ریاست جمهوری، در ششم ژانویه عده‌ای از هواداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع کرده بودند، به داخل آن یورش بردند.

بعد از این حادثه بسیاری از مقام‌های آمریکایی ترامپ را به تحریک هوادارانش متهم کردند و بسیاری از شبکه‌های اجتماعی دیگر حساب‌های کاربری وی را به همین دلیل، مسدود کردند.

توییتر ترامپ را بیش از88 میلیون و 700 هزار نفر از سرتاسر جهان پیگیری می‌کردند و این شبکه اجتماعی یکی از مهمترین ابزارهای وی برای ارسال پیام به مخاطبانش بوده است.

118

بیشتر بخوانید:

فیسبوک، توئیتر، اینستاگرام و تیک‌توک حساب‌های واسطه‌گران را هدف قرار می‌دهند

"یوتیوب" هم اکانت ترامپ را تعلیق کرد

دومینوی انسداد حساب های کاربری ترامپ در شبکه های اجتماعی

کلیدواژه