فروردین 28, 1400 09:14 Asia/Tehran [Updated: فروردین 28, 1400 09:22 Asia/Tehran]
  • انتشار گزارش تخلفات سازمانی «مایک پمپئو» و همسرش

اداره بازرس کل وزرات خارجه آمریکا در گزارشی اعلام کرد که وزیر خارجه پیشین این کشور و همسرش بارها قوانین اخلاقی و سازمانی را زیر پا گذاشته اند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، اداره بازرس کل وزارت خارجه آمریکا در گزارشی که شامگاه جمعه منتشر شد، اعلام کرد: «مایک پمپئو» وزیر خارجه پیشین و همسرش بیش از یکصد بار قوانین اخلاقی را زیر پا گذاشته و از کارکنان وزارت خارجه آمریکا خواسته بودند تا کارهای شخصی آنها را انجام دهند.

طبق این گزارش، حمل وسایل شخصی، برنامه ریزی مراسم غیرمرتبط با فعالیت‌های وزارت خارجه، انجام کارهای شخصی مانند نگهداری از حیوانات خانگی و فرستادن کارت‌های تبریک کریسمس از جمله اموری است که پمپئو و همسرش از منصوبان سیاسی و اداری در وزارت خارجه آمریکا درخواست کرده بودند تا برایشان انجام دهند.

همچنین معاون وزارت خارجه به پسر پمپئو کمک کرده بود تا از تخفیف گرفتن اتاق در یک هتل بهره مند شود.

پمپئو در دوره وزارتش روابط متشنجی با «استیو لینیک» بازپرس کل وزارت خارجه داشت و «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری پیشین بنا به پیشنهاد پمپئو بازپرس کل را اخراج کرد.

به گفته یکی از مقامات کنگره آمریکا علت اخراج بازرس کل وزارت خارجه این کشور، احتمالا تحقیقاتش دربارۀ تخلفات سازمانی و اخلاقی مایک پمپئو بوده است.

117

بیشتر بخوانید:

تحقیر پمپئو / اروپایی‌ها از دیدار با وزیر خارجه آمریکا خودداری کردند

کلیدواژه