شهریور 24, 1400 04:43 Asia/Tehran [Updated: شهریور 24, 1400 06:13 Asia/Tehran]
  • رئیس مجمع عمومی سازمان ملل: چالش های جهانی مستلزم اقدام یکپارچه است

"عبدالله شهید" رئیس جدید مجمع عمومی سازمان ملل متحد روز سه شنبه بر اهمیت همکاری های چند جانبه تاکید کرد و گفت: چالش های جهانی مستلزم اقدام یکپارچه بین المللی است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، رئیس جدید مجمع عمومی سازمان ملل به بحران کرونا در جهان و عدم دسترسی برخی کشورها به واکسن این بیماری اشاره کرد و افزود، اکنون زمان آن رسیده است که کشورهای جهان با یکدیگر متحد شوند.

"عبدالله شهید" با بیان اینکه همه مقامات کشورها باید به مردم و شهروندان خود امید بدهند تصریح کرد، در موضوعاتی همچون تغییرات آب و هوایی و دسترسی عادلانه به واکسن ها، هرگز امید خود به انسانیت را از دست نمی دهد.

رئیس جدید مجمع عمومی سازمان ملل همچنین به برگزاری هفتاد و ششمین مجمع عمومی این سازمان اشاره و  گفت: این مجمع بسیار اهمیت دارد زیرا با سه کنفرانس در خصوص تغییرات اقلیمی از جمله تنوع زیستی، نابودی جنگل ها، نشست انرژی و اقیانوس ها همراه می شود.

"عبدالله شهید" اظهار داشت، قصد دارد در پایان این کنفرانس ها از کشورها درخواست کند تا تعهد سیاسی نهایی برای رسیدن به هدف کاهش تولید گازهای گلخانه ای و کاهش یک و نیم درجه ای دمای زمین را ارائه دهند.

هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل از روز سه شنبه 14 سپتامبر آغاز به کار کرد. اجلاس سران مجمع عمومی سازمان ملل  نیز از 21 سپتامبر به مدت یک هفته برگزار می شود.

"عبدالله شهید" وزیر  خارجه مالدیو چندی پیش به عنوان رئیس هفتاد و ششمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد انتخاب شد.

120