مهر 20, 1400 19:40 Asia/Tehran [Updated: مهر 20, 1400 19:43 Asia/Tehran]
  • اعتراف کلینتون: آمریکا غرق در بحران‌های ساختاری است

وزیر امور خارجه اسبق آمریکا گفت این کشور هنوز با بحران‌های ساختاری برجای مانده از رئیس‌جمهور قبلی آمریکا روبرو است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس به نقل از هفته نامه «ویک»، «هیلاری کلینتون» اظهار داشت: ایالات متحده در نتیجه تلاش‌های ترامپ برای برهم زدن انتخابات ریاست جمهوری 2020 با بحران ساختاری مواجه است و من فکر می‌کنم نه تنها به بحران کامل ساختاری نزدیک شدیم، بلکه هم اکنون در این بحران هستیم.

کلینتون گفت: «ما در معرض حمله بسیار خطرناک و مداوم سطح بالا مواجه هستیم و بدیهی است که رئیس جمهور سابق نه تنها پشت این جریان بود، بلکه آن را تحریک کرد و این کار را ادامه می‌دهد.»

کلینتون در ادامه اعضای حزب جمهوریخواه را که با تلاش‌های ترامپ برای تضعیف شکست در انتخابات همراه شده اند، با اعضای یک فرقه مقایسه و استدلال کرد که این تلاش‌ها همراه با شبکه اطلاعات نادرست «فیسبوک» یک بی ثباتی در آمریکا ایجاد کرده است.

کلینتون همچنین گفت که معتقد است اگر ترامپ تصمیم بگیرد در سال 2024 نامزد ریاست جمهوری شود، بدون شک نامزد جمهوریخواهان خواهد شد.

بر اساس نتایج نظرسنجی مؤسسه «اِشلان اینسایتس» (Echelon Insights)، تنها 30 درصد از جمهوریخواهان آمریکا تمایل دارند دونالد ترامپ رئیس جمهوری سابق این کشور بدون داشتن رقیب درون حزبی در انتخابات ریاست جمهوری 2024 نامزد شود. // 114

کلیدواژه