مهر 22, 1400 01:37 Asia/Tehran [Updated: مهر 22, 1400 04:00 Asia/Tehran]
  • بلینکن ادعای بازگشت آمریکا به برجام را تکرار کرد

آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا بار دیگر با تکرار ادعاهای خود علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ایران ادعا کرد واشنگتن آماده بازگشت به برجام است.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس؛ بلینکن روز چهارشنبه به وقت محلی در نشست خبری مشترک با وزیران خارجه رژیم صهیونیستی و امارات متحده عربی با تکرار ادعاهای اسرائیل و واشنگتن علیه برنامه هسته ای صلح آمیز ایران و فضاسازی در آستانه برگزاری مذاکرات وین اظهار داشت ما در این زمینه که ایران نباید به سلاح هسته ای دست پیدا کند اتحاد داریم و بایدن به این مساله متعهد است.

وی در ادامه ادعاهای خود گفت معتقدیم مسیر دیپلماسی بهترین روش برای جلوگیری از دستیابی ایران به سلاح اتمی است.

وزیر خارجه آمریکا با فضاسازی علیه پیشرفت های هسته ای ایران مدعی شد که زمان در حال اتمام است زیرا به نقطه ای نزدیک می شویم که بازگشت به پایبندی به برجام مزایای اولیه این توافق را حاصل نمی کند زیرا ایران از زمان استفاده کرده تا برنامه هسته ای خود را به پیش ببرد.

وی با تکرار ادعای واشنگتن مبنی بر علاقه مندی به بازگشت مشترک متقابل به تعهدات برجامی مدعی شد اگر ایران مسیر خود را تغییر ندهد آماده استفاده از گزینه های دیگر هستیم.

بلینکن بدون اشاره به تجاوزها و جنگ افروزی های اسرائیل در منطقه مدعی شد اسرائیل حق دفاع از خود دارد و ما از آن قاطعانه حمایت می کنیم.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی نیز در این نشست خبری با ابراز نگرانی از برنامه های صلح آمیز هسته ای و بازدارندگی دفاعی مشروع جمهوری اسلامی ایران با تکرار اتهام افکنی های همیشگی تل آویو مدعی شد: اجازه نمی دهیم ایران به یک کشور هسته ای تبدیل شود.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی که با شکست سیاست فشار حداکثری علیه ملت بزرگ ایران، در آستانه برگزاری مذاکرات وین به تقلا افتاده است، مدعی شد: اگر دیپلماسی شکست بخورد، گزینه های دیگر روی میز خواهد بود.

یائیر لاپید وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در آستانه از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین به واشنگتن سفر کرده و همچنان علیه جمهوری اسلامی ایران و برنامه صلح آمیز هسته ای آن فضاسازی می کند.

ادعاهای تکراری مقامات آمریکا و رژیم صهیونیستی درخصوص دستیابی ایران به سلاح هسته ای و فضاسازی ها درحالی مطرح می شود که جمهوری اسلامی ایران در عالی ترین سطح بارها تاکید کرده است که سلاح هسته ای را حرام می داند.

از سوی دیگر مقامات واشنگتن و تل آویو در شرایطی این ادعاهای بی اساس را تکرار می کنند که هیچ اشاره ای به زرادخانه های مملو از کلاهک های هسته ای به عنوان بزرگترین تهدید برای امنیت غرب آسیا نمی کنند؛ زرادخانه هایی که هیچ گونه اطلاعاتی درباره تعداد سلاح های هسته ای انباشته شده در آن، به افکار عمومی جهان ارائه نمی شود.

در حالی که مقامات رژیم صهیونیستی در آستانه از سرگیری مذاکرات هسته‌ای در وین درصدد ایران هراسی بر آمده اند، روزنامه صهیونیستی جروزالم پُست به نقل از «یوسی کوهن» رئیس سابق سازمان جاسوسی رژیم صهیونیستی موساد تصریح کرد که ایران همچنان از دست‌یابی به بمب هسته‌ای فاصله دارد.125

کلیدواژه