مهر 24, 1400 02:04 Asia/Tehran [Updated: مهر 24, 1400 02:06 Asia/Tehran]
  • سازمان ملل حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندهار را محکوم کرد

سخنگوی دبیر کل سازمان ملل اعلام کرد حمله انتحاری به مسجد شیعیان در قندهار افغانستان "جنایت" است و سازمان ملل آن را محکوم می کند.

به گزارش خبرگزاری ایران پرس، استفان دوجاریک روز جمعه به وقت محلی در نشست خبری خود با خبرنگاران افزود: کشته و زخمی شدن تعدادی دیگر در بزرگ ترین مسجد شیعیان در قندهار در طول نماز روز جمعه نشان می دهد که  تروریسم در افغانستان ادامه دارد.

وی تصریح کرد: سازمان ملل جنایت اخیر علیه یک مرکز مذهبی و نماز گذاران را محکوم می کند و عاملین این اقدام باید مجازات شوند.

ظهر روز جمعه بر اثر حمله تروریستی داعش به مسجد بی بی فاطمه موسوم به امام بارگاه، واقع در ناحیه اول قندهار در جنوب افغانستان بیش از 33 نفر شهید و 74 نفر دیگر زخمی شدند.

گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

«ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان در واکنش به این انفجار اعلام کرد، دستور بازداشت و پیگرد تمامی عاملان این حمله صادر شده است.

این در حالی است که پیش از آن «ذبیح‌الله مجاهد» سخنگوی طالبان گفته بود، داعش حضور قابل توجهی در افغانستان ندارد و مشکل بزرگی در این کشور محسوب نمی‌شود.

علاوه بر این جمعه گذشته در استان قندوز افغانستان هم یک مسجد شیعیان هدف حمله انتحاری قرار گرفت و بر اثر آن بیش از۲۰۰ نفر شهید و زخمی شدند.

مسئولیت آن حمله در قندوز افغانستان را هم گروه تروریستی داعش به عهده گرفت.125

کلیدواژه